1. Ana Sayfa
  2. İlginçler

Bermuda Şeytan Üçgeni Efsanesi

Bermuda Şeytan Üçgeni Efsanesi
1
+ - 0

Bermuda Şeytan Üçgeni Efsanesi ‘nde yıllardır araştırılmasına rağmen, bu alanda kaybolan uçak ve gemilerden sadece % 10’luk kısmının kalıntılarına ulaşılabilmiştir. Kalan % 90’lık kısım ise sihirli bir şekilde arkalarında tek bir iz bile bırakmadan kayıplara karışmıştır.

Uzun yıllar boyunca Bermuda Şeytan Üçgeninde olanlar bir sürü teori ile açıklanmaya çalışılmıştır fakat hiç birisi tatmin edici bir sonuç verememiştir.

blank

Bermuda şeytan üçgeninde kaybolarak öne çıkan en büyük olay ise “Flight 19” göreviydi. Bu olayda aynı anda bir çok uçak aynı anda kaybolmuştur. Kaybolan bu uçaklar 2. Dünya savaşı sırasında görevlendirilmiş olan bombardıman uçaklarıydı. Ağır bombalar taşıyan beş uçak, 5 Aralık 1945 tarihinde saat 14:00 dolaylarında Florida’da bulunan Fort Lauderdale donanma üssünden havalanıp uçuşa geçtikten sonra pilotlar hava ve görüş koşulların gayet iyi olduğunu bildirmişler.

blank

Fakat bir süre sonra Bermuda Şeytan Üçgeni’nde anlam verilemeyen bir şekilde yok oldular. Kaybolan 5 bombardıman uçağından alınan son konuma derhal Büyük bir deniz uçağı gönderildi.  Beş bombardıman uçağının tahmini mevkiine varıldığında alınan sinyaller anlamsızca aniden yok oldu. Bu kargaşa içerisinde yardıma gönderilmiş olan deniz uçağı da kayıplara karıştı. Aynı gün birkaç saat içinde altı uçağın birden kaybolması ardından tarihin en büyük arama çalışmalarına başladı. Fakat uçaklara ve pilotlara ait tek bir parça, tek bir ip ucuna bile rastlanamadı.

Yıllardan beri yaşanan bu tür olaylardan sonra bir çok araştırmacı ve bilim insanı teorilerini ispatlamaya çalıştı.
Bu teorilerden  birkaç tanesi şöyle;


Uzaylıların üssü

blank

Bu teoriye göre bütün bu kayboluş olaylarının sebebi, dünyadışı varlıkların bu bölgede sürekli gözlemleniyor olması. Yani bu varlıkların uçak, gemi gibi taşıtları içindekiler ile beraber alıkoyarak bilimsel çalışmalar yapmaları. Bu teoriyi savunan füturist bilimciler konunun ispatlarından birisi olarak “Kristof Kolomb” tuttuğu günlüklerde “bu bölge üzerinde uçan devasa parlak cisimlerin varlığını” not ettiğini söylemeleri. Fakat bu söylenen Kristof Kolomb’un günlükleri arasında bulunamamıştır.


Kayıp Kıta Atlantis

blank

Atlantis’in bu bölge de var olduğu ve burada batarak yok olduğuna inananlar var. Bu teoride en dikkat çekici olan kısım ise, Atlantis halkının şu anki teknolojiden çok daha ileri seviyede bir teknolojiye sahip oldukları.

Kıta batarken üzerinde bulunun teknolojik silahlar ile beraber battığı ve Bu silahlardan birisi olan “Anti Madde” silahının zaman zaman su altında aktif hale gelip, etrafta bulunan uçak ve gemileri yok ettiği. Bu iddaalarını bir üniversite profesörü ve bilim insanı olan Prof. R.N Hernandez’in 1984 yılında bir anda ortadan kaybolmasından sonra arkasında bıraktığı günlüklere dayandırıyorlar. Günlükte yazılanlara göre LYA isminde bir uzaylı varlık prof. Hernandez’i dünyanın etrafında dolaştırarak dünya tarihi ve dünyamız hakkında bilgiler aktarmış.


Aniden çıkan dev dalgalar

blank

Bermuda Şeytan Üçgeni Efsanesi ‘nde bu teoride ise Bölgede oluşan su altı depremleri ardından bir anda peydah olan dev dalgalar. Böyle bir duruma o bölgede denk gelmiş ve gemisi ile beraber kurtulmayı başarmış bir kaptanın anlattıklarına göre, ortada hiçbir şey yokken karşısına  70-90 metre arasında bir dalga çıkmış.

Bermuda Şeytan Üçgeni içinde bir geminin çektiği video

Buna benzer esrarengiz olayların listelendiği Denizcilikte Aydınlatılamamış 5 Gizemli Olay yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Geminin büyüklüğü nedeni ile olaydan sağ çıktıkları düşünülüyor fakat konu ıspatlanabilmiş değil. Bu olayda uçakların kaybolması hakkında ki görüş ise, depremden sonra ortaya çıkan gazların yükselerek, atmosferde oluşturdukları hava boşluklarıdır.

Bütün bu olumsuz ününe rağmen, gemiler ve uçaklar bu alanda seyahatlerine devam ediyorlar ve görünüşe göre bu fenomen elle tutulur bir şekilde ıspatlanmadığı sürece daha bir sürü teori üretilmeye devam edecek.

Yorum Yap