1. Ana Sayfa
  2. Hakkımızda

Hakkımızda


blank

Her şeyden önce sizlere sitemizin arkasında bulunan bilinçten bahsederek başlamak istiyoruz. Denizcilik sektöründe gerek öğrencilik zamanlarında gerek zabit olarak iş hayatına başlandıktan sonra en büyük sorunumuz bilgi kaynağı eksiklikleri olmuştur. Bu eksikliği giderebilmek için 15 Temmuz 2011 tarihinde “Facebook” sitesi üzerinden “Vardiya Zabitleri Bilgi Paylaşım” sayfasını kurarak işe başladık.

Günden güne bildiklerimizi sayfa üyeleriyle paylaşmaya ve cevabını aradığımız soruları herkese açık olarak paylaşıp, bir bilenin çıkmasını bekledik. Günlerce uğraşın ardından son derece verimli bir sistem oluştu. Paylaşılan bilgiler altına yapılan yorumlarda hem kendimiz hemde üyelerimizin arasında çok hızlı bir şekilde bilgi alışverişi başladı. Bu bilgi alışverişleri üyelerimiz ve ekibimiz arasında boyut değiştirip, sıkı dostluklara, her konuda yardımlaşma ve ortak hareket etme eylemlerine dönüştü.

Hem paylaşım ekibimiz, hem bizleri tanımış olan üyelerimiz denizcilik hakkında bilinmeyenleri ve güncel haberleri gerek yabancı dökümanlardan, gerek eski ve yeni kitaplardan bulup açık kaynak olarak paylaşmayı benimsemiş durumda.

Doğruya ulaşana kadar çok isim değiştirdik

10.Aralık.2016 yılında makine zabiti arkadaşların haklı olarak  “Sayfanın ismi bizi temsil etmiyor” söylemleri ile gönül koymalarından dolayı facebook sayfamızın ismini değiştirerek “Güverte ve Makine Zabitleri BP” olarak değiştirdik. (Doğru duramadık yine. Sayfanın ismi Denizcilik Bilgileri” olarak değişti.)

Sıra geldi “Bu site neden kuruldu” sorusuna

Facebook’ta sosyal iletişim ne kadar hızlı olursa olsun bilgiyi düzenli şekilde arşivlemek çok zor. Bu gün paylaşılan bir bilgi 1 hafta veya 1 ay sonra ulaşılamaz hale geliyor neredeyse.  Bir site açarak düzenli ve kolay ulaşılabilir arşiv oluşturabileceğimize karar vererek 29.Aralık.2016 tarihinde test yayınlarımıza başladık.

Bu attığımız adımlar ile tanıştığımız bir çok öğrenci ve görevi başında bulunan meslektaşlarımızla sıkı dostluğumuz sekteye uğramadan devam etmekte.

Hepinize faydalı olabilmek umudu ile…..