1. Ana Sayfa
  2. Gemi ve Deniz İçerikli Filmler

Gemi ve Deniz İçerikli Filmler


LİSTE İÇERİĞİ: 23 ADET SİNEMA FİLMİ VE 2 ADET DİZİ TAVSİYESİ

ZOR SAATLER (2016)

blank
Vizyon tarihi:
29 Ocak 2016 (1s 57dk)
Yönetmen: Craig Gillespie
Oyuncular: Chris Pine, Casey Affleck, Ben Foster devamı
Tür: Tarihi, Dram, Aksiyon

FİLM KONUSU
Sahil güvenlik tarihinde ki en büyük kurtarma operasyonunu konu alan heyecan ve macera dolu gerçek bir olaydan uyarlanmış bu filmi gözünüzü kırpmadan izleyeceksiniz. 18 Şubat 1952’de İngiltere’nin doğu kıyılarını vuran, yoluna çıkan bütün gemileri çok zor durumda bırakan fırtına, Boston’a bağlı SS Pendleton T-2 petrol tankerini ortadan ikiye ayırır. İçinde 30 denizci bulunan gemi hızla sulara gömülmeye başlar. Korku ve panik halinde bulunan gemi personelini geminin acil durumda idare yetkisi olan baş mühendis “Ray Sybert” kontrol altına alır. Sakinleştirip iş dağıtımı yaptığı personeli ile devam eden şiddetli fırtınaya karşı direnmeye çalışırlar.

Bu sırada geminin içinde bulunduğu durumun haberi Chatham, Massachusetts’ta bulunan Amerikan Sahil Güvenlik birmine ulaşır. Sahil Güvenlik komutanı “Daniel Cluff” batmakta olan geminin personelini kurtarmaları için fırtınanın şiddetini göz ardı ederek, bir ekibi göreve yollar. Dev dalgalara ve soğuk havaya rağmen kaptan “Bernie Webber” ve komutasındaki 4 asker ile yetersiz donanımı olan tahtadan yapılmış bir cankurtaran teknesi ile yola çıkarlar. Bu sıradan bir can kurtarma operasyonu değildir, onları hayatlarında unutamayacakları olaylar zinciri beklemektedir. Keyifli Seyirler….

Fragman


DENİZİN ORTASINDA (2015)

blank

Türü: Aksiyon, Macera
Yapım Yılı:2015
Ülke:İngiltere, ABD, Avustralya, İspanya, Kanada
Yönetmen:Ron Howard
IMDB Puanı:7.0/10

FİLM KONUSU

“Denizin Ortasında” yani orjinal ismi ile “In the Heart of the Sea” filminin konusu, Nathanial Phillbrick’in romanlarından olan “Aynı” isimli kitaptan uyarlanmış olan bu filmde 1820 yılında “Nantucket” adında balina avı için kullanılan bir geminin, çok dişli bir İspermeçet balinasının saldırısı sonrasında geminin parçalanmasını konu ediliyor. Okyanusu’un ortasında yaşanan bu hayatta kalma savaşı müthiş görsel efektlerle işlenmiş. Mürettebattan yalnızca 8 kişinin sağ olarak kurtulduğu bu olay, ilerleyen zamanlarda ünlü yazar Herman Melville’in yazacağı Moby Dick efsanesine ilham veriyor.

Fragman


SARMAŞIK (2015)

blank

Vizyon Tarihi: 4 Aralık 2015
Yer: Türkiye
Tür: Dram
Süre: 104 Dak.
Yönetmen: Tolga Karaçelik
Oyuncular: Nadir Sarıbacak ,  Osman Alkaş ,  Kadir Çermik ,  Özgür Emre Yıldırım ,  Hakan Karsak
Senaryo: Tolga Karaçelik

FİLM KONUSU

Bir armatör firma iflas eder ve o sırada seferde olan gemisindeki mürettebat gemide mahsur kalır. Çünkü alacaklı oldukları maaşları alabilmeleri için deniz hukuku gereği gemide kalmak zorundadırlar ve bu durumdan dolayı gemiden ayrılamazlar. Alacaklarını göz ardı edip ayrılanlardan sonra 5 gemici ve bir de kaptandan oluşan mürettebat bu can sıkıcı bekleyişte hiyerarşik güç mücadelesine girecektir. Gişe Memuru filminden sonra dikkatleri üzerine toplayan Tolga Karaçelik’in ikinci kez gerçekleştirdiği bağımsız projesinde senaryo da tamamen kendisine ait.
Keyifli seyirler….

Fragman

 


KAPTAN PHILLIPS (2013)

blank

Tür: Dram Filmleri, Macera Filmleri
IMDB Puanı: 8.0
Yönetmen: Paul Greengrass
Oyuncular: Tom Hanks, Barkhad Abdi, Barkhad Abdirahman

FİLM KONUSU:

Kaptan Phillips 2013 yılında gösterime girmiş olan ve Somali’de yaşanan korsanlık olaylarını işleyen mükemmel bir film. Filmin konusu 2009 yılında bir gemide yaşanan gerçek bir hikayeden alınmıştır. Filmde bir konteynır gemisinin korsanların saldırısına uğraması, ve mürettebatın rehin alınması, olayı yaşamış gemi personelinin verdiği bilgiler doğrultusunda gerçeğe en uygun şekilde sahnelenmiş. Keyifli seyirler….

Fragman


SONA DOĞRU (2013)

blank

Vizyon Tarihi:15 Kasım 2013
Yer: ABD
Tür: Aksiyon ,  Dram ,  Macera
Süre: 106 Dak.
Yönetmen: J.C. Chandor
Oyuncu: Robert Redford
Senaryo: J.C. Chandor

FİLM KONUSU

Kendi teknesi ile tek başına Hint Okyanusun’da seyre çıkan bir adam, teknesinin çevreden geçen bir yük gemisinden düşen konteynıra çarpmasıyla bilincini kaybeder. Uyandığında hafızası yerinde değildir ve yaptığı kazayı yavaş yavaş hatırlamaya başlar. Telsiz ve seyrine yardımcı olan navigasyon ekipmanlarını kaybetmiştir. Şiddetli bir fırtınanın tam ortasında kalmıştır. Tekne donanımlarının olmamasından zor durumda kalan adam direnişi ve tecrübeli denizcilik bilgisi sayesinde kurtulacağına inanmaktadır. Keyifli seyirler….

Fragman


AÇIK DENİZ (2004)

blank

Vizyon Tarihi: 20 Ağustos 2004
Yer: ABD
Tür: Dram ,  Gerilim
Süre: 79 Dak.
Yönetmen: Chris Isaak
Oyuncular: Blanchard Ryan ,  Daniel Travis ,  Saul Stein ,  Steve Lemme ,  Cristina Zenarro
Senaryo: Chris Kent

FİLM KONUSU

Susan ve Daniel çifti tatil için bir adaya giderler. Adaya vardıkalrında ilk yapmak istedikleri, su altına tüple dalış yaparak sualtının güzelliklerini görmektir. Ancak olaylar silsilesi böylelikle başlamış olur. İlk başlarda her şey yolundayken, dalış turunu düzenleyen ekip, Susan ve Daniel’i okyanusun ortasında unutarak sahile geri dönerler. Yüzeye çıktıklarında teknenin gittiğini fark edip, okyanusun ortasında yapayalnız kaldıklarını anlayan çift büyük bir panik yaşarlar. Bir taraftan açlık ve susuzluk, öbür taraftan köpek balıkları ve deniz analarıyla mücadele etmek zorunda kalan çift bakalım nasıl kurtulacaklar. Keyifli Seyirler…

Fragman


THE PERFECT STORM (2000)

blank

IMDb: 6.4/10 (139,090 oy)
Vizyon Tarihi: 15 eylül 2000
Yer: ABD
Tür: Aksiyon ,  Dram ,  Macera
Süre: 130 Dak.
Yönetmen: Wolfgang Petersen
Oyuncular: George Clooney, Mark Wahlberg, John C. Reilly, Diane Lane, William Fichtner

FİLM KONUSU

Kaptan Billy Tyne önderliğindeki 6 kişilik ekip, verimsiz geçen avdan hiç memnun değildir. Şanslarını bu kez doğuda denemek isterler. Andrea Gail adlı tekne ile Massachusets’ten Kuzey Atlantik’e doğru yelken açarlar. Sorunsuz geçen yolcululuk havanın birdenbire bozması ile değişmeye başlar. Kaptan Tyne ve ekibi tarihin en büyük fırtınasının ortasında kalmıştır.

Fragman;


DÜNYANIN UZAK UCU (2003)

blank

Vizyon Tarihi: 28 Kasım 2003
Yer: ABD
Tür: Aksiyon ,  Dram ,  Macera
Süre: 138 Dak.
Yönetmen: Peter Weir
Oyuncular: Russell Crowe ,  Paul Bettany ,  Joseph Morgan ,  Billy Boyd ,  James D’Arcy
Senaryo: Peter Weir

FİLM KONUSU

Napolyon yönetiminde ki savaşlar zirve noktasına ulaşmıştır. Napolyon’un dünyanın hakimiyetini ele geçireceği endişesi en çok İngiltere kraliyetinde hissedilmektedir. İngiliz hükümeti, Brezilya sahillerinde görevli Yüzbaşı Aubrey (Russell Crowe) kumandası altında ki savaş gemisini, Fransızların o bölgede bulunan en güçlü gemisi olan “Acheron” adlı  savaş gemisini batırmakla görevlendirir. İki geminin ilk karşılaşmasında İngiliz gemisi çok büyük hasar alır  fakat sis sayesinde batmaktan mucizevi şekilde kurtulur. Fakat Yüzbaşı Aubrey, Manevra kabiliyeti kendisinden çok üstün olan ve güçlü silahlarla donatılmış Fransız gemisini takip etmeye kararlıdır. Pasifik Okyanusunda sürdürdükleri takip uzadıkça, yaşam ve ölüm arasında ki ince çizgide gidip gelirler.
Keyifli seyirler…

Fragman


HIZ TUZAĞI -2- (1997)

blank
Vizyon tarihi: 24 Ekim 1997 (2s 10dk)
Yönetmen: Jan de Bont
Oyuncular: Sandra Bullock, Jason Patric, Willem Dafoe devamı
Tür: Aksiyon, Gerilim

FİLM KONUSU:

Annie Porter, sevgilisi ile büyük bir yolcu gemi vasıtasıyla Karayip’ler de tatile çıkacak olan sıradan bir hanımdır. Bulundukları geminin otomasyon sistemi, şeytani fikirlere sahip olan bir yazılım uzmanı tarafından ele geçirilir. Bütün gemiyi ve içindeki yolcuların hayatını tehdit eden bilgisayar korsanının hastalıklı emelleri vardır. Sistemin ele geçirilmesinden sonra gemi ve içinde bulunanlar için ölüm kalım savaşı başlamış durumdadır. Eğer geminin hızı düşerse, bilgisayar korsanı tarafından geminin belli yerlerine bırakılmış bombalar patlayacak ve gemi içindekilerle beraber batacaktır. Keanu Reeves ve Sandra Bullock’un baş rolde oldukları, serinin en ses getiren filmi olan”Speed 2: Cruise Control”, ilk filmde otobüsteki macerayı bu defa  gemiye taşıyor.  Keyifli seyirler.

 Fragman


TITANIC (1997)

blank

IMDb: 7.7/10 (813912 oy)
Tür: Dram, Romantik – ABD
Yönetmen: James Cameron
Senarist: James Cameron

FİLM KONUSU

Dünyanın hatırlamak istemediği deniz kazası olan “Titanik faciası”, dev prodüksiyonlara imza atmış olan James Cameron tarafından çekilen muhteşem bir film. Titanik inşaa edilirken teknolojinin son sürat ilerlediği bu dönemlerde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorunun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. “Titanic” adlı dev transatlantik gemisi ise, insanların doğa anaya gövde gösterisi niteliğindedir. Bu “İhtişamlı düşler gemisi” nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmek üzere kumarda kazandığı  gemi biletini kulllanarak gemiye binen , Jack isminde genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç, güzel bir  kız da vardır. İki genç, tesadüf eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmadan birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa ana, insanoğlunun günden güne artan bencilliğine ve kibirine bir son vermeyi planlamaktadır. Sefere çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912 yılında, Titanic iki saat kırk dakika süren ve ikiye ayrılıp batmasıyla son bulan, Yürek burkan olayların başlamasına sebep olacak olan buz dağına çarpacaktır. James Cameron`un, izleyenlere bir zaman makinesiyle yolculuk ettiğini hissettirecek ölçüde gerçeğe yakın filmi “Titanic”, bugüne kadar yapılmış olan en pahalı film ünvanına sahip.  Tam 14 dalda Oscar adayı olan film bunlardan “En İyi Film” dahil 11 ödül kazanarak, Ben-Hur`un 11 ödüllük rekorunu da kırmış oldu.

Fragman


POSEIDON (2006)

blank

IMDB5.6/10 (86,205 oy)
Yayın Tarihi: 10 Mayıs 2006
Yer: ABD
Tür: Macera, Dram,
Yönetmen: Wolfgang Petersen

FİLM KONUSU

Yılbaşı arifesidir ve 2000’den fazla yolcusu ile dev gemi Poseidon Kuzey Atlantik’te seyir halindedir. Herkes balo salonundadır. Eğlenceli dakikalar yaşamakta olan insanlar başlarına gelecek olan felaketten habersizdirler. Bir şeyler ters gitmeye başlamıştır. Ufukta 30 metreyi aşan ve kendilerine doğru gelen dev dalgalar vardır.

Fragman;


DAS BOOT (1981)

blank
IMDB
: 8.4/10 (173959 oy)
Tür: Macera, Dram, Gerilim, Savaş – Batı Almanya
Yönetmen: Wolfgang Petersen
Senaristler: Wolfgang Petersen, Lothar G. Buchheim

FİLM KONUSU

Film 1942 yılında geçiyor. İkinci Dünya Savaşı’nın şiddetinin en yüksek olduğu yıl. Kurt klanı oalrak isimlendirilen Alman deniz altı filoları Kuzey Atlantic okyanusunda ingiliz tedarik gemilerini avlamak üzere sefere çıkarlar. Fakat her şey planlandığı gibi işlemez. İngilizlerin su altı görüntüleme cihazını (SONAR) geliştirmesi ile Alman deniz altı filoları çok ağır kayıplar vermeye başlar. Das Boot filmi de bu filodaki bir Alman denizaltısını ve mürettebatını konu alıyor. Mürettebatın aldıkları eğitimleri, gönderildikleri imkansız görevleri ve Nazi ideolojilerini sorgulamaları filmin insani yönünü öne çıkarıyor… Yapım, 1983 yılında en iyi yönetim, görüntü yönetimi, efektler, kurgular, sesler ve senaryo uyarlaması dallarında olmak üzere 6 Oscar adaylığına rağmen hiç ödüle layık görülmemişti. İzlemekten kesinlikle pişman olmayacağınız, kült filmlerden birisi….

Fragman


DOSTLUK DENİZİ (1996)

blank

IMDB: 6.6/10 – 18.761 oy
Tür: Dram Macera
Yönetmen: Ridley Scott
Senarist: Tod Robinson

FİLM KONUSU

1960’ta yaşanmış gerçek bir olaydan yola çıkan film, Albatros isminde iki direkli bir yelkenlinin trajik batış öyküsünü anlatıyor. Geminin kaptanı Christopher ‘Skipper’ Sheldon (Bridges) ve eşi Doktor Alice Sheldon (Goodall), ülkenin değişik yerlerinden gelen genç öğrencilerle beraber denize açılırlar. Gençler, yolculukları boyunca denizciliği, ekip çalışmasını ve birbirlerine saygı duymayı öğreneceklerdir. Fakat onları çok zorlu bir sınav beklemektedir, tarihin en sert fırtınalarından birine karşı savaşmaları dışında gemi, güvertesindeki gençler için hem bir yaz okulu hem de unutulmaz bir büyüme, olgunlaşma macerasına sahne olacaktır.

Fragman


KIZIL EKİM (1990)

blank

IMDB: 7,6/10 – ‎153.875 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
YönetmenJohn McTiernan
Senarist: Tom Clancy

FİLM KONUSU

Olağüstü bir başyapıt. Harika bir hikaye. Muhteşem oyunculuklar. Yine karşınızda Rusya-Amerika çekişmesi olacak. Film dönemine göre harika efektlere sahip. Macera,takip filme ayrı bir hava katmıştır. Askeri ve siyasi oyunlarıda işlemiştir. 2 saati aşkın bir filmdir. Diyaloglar filmde çok sıktır ama sizi asla sıkmayacaktır. Mekan kısıtlığı sebebi ile oyuncuların performansını çok iyi bir şekilde göreceksiniz. Soğuk savaş ve psikolojik etkileri bizlere iyi bir şekilde anlatılmış. Keyifli Seyirler.

Fragman


K-19 TEHLIKELİ SAATLER (2002)

blank

IMDB: 6,7/10 – ‎52.464 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
Yönetmen: Kathryn Bigelow
Senarist: Louis Nowra

FİLM KONUSU

K:19 U-Boot’un nükleer bir sızıntı sonrası yaşadığı olayları filmde göreceksiniz. Gerçek bir hikayedir.Liam Neeson ve Harrison Ford gibi sinemanın ağır topları filmde oynuyor. Heyecan ve savaş teması haricinde duygusal yanıda olduğunu belirtmeliyim. O olay esnasında mürettebatın yaşadığı sıkıntıları ve psikolojilerini net bir şekilde film işlemiş. Konusu itibari ile uzun. Tarih ve savaş filmlerini sevenler kaçırmasın. Keyifli Seyirler

Fragman


DÜŞMAN ELLERİNDE (2004)

blank

IMDB: 6,0/10 – ‎3.420 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
Yönetmen: Tony Giglio
SenaristJohn E. Deaver

FİLM KONUSU

Yine karşınızda kaliteli bir film. Özellikle savaşın psikolojik yanını işlemiştir. Verdiği mesajlar ve el ele verildiği zaman insanların herşeyin üstünden geldiğini bariz bir şekilde göreceksiniz. Senaryosu harikadır fakat aksiyon yönü çok azdır. Diğer savaş filmlerinden ayrılıyor nedeni ise; Amerikan askerleri ve Alman askerleri birbirine yardım ediyor. Kesinlikle izleyin, İyi Seyirler.

Fragman


SESSİZ VE DERİNDEN GİT (1958)

blank

IMDB: 7,4/10 – ‎8.560 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
Yönetmen: Robert Wise
Senarist: John Gay

FİLM KONUSU

Clark Gable’nin en iyi filmleri arasında yer alan bir yapıt. Eski bir yapım olduğu için farklı bir tercih olabilir sizin için. Filmin tamamı denizaltında geçiyor. Denizaltını batıram Japon Destroyerini yok etmek isteyen denizaltının kaptanının hikayesini izleyeceksiniz. Süresi harika 92 dakika. Eski savaş filmlerini sevenler kaçırmasın. İyi Seyirler.

Fragman


HAYALET (2013)

blank

IMDB: 5,9/10 – ‎12.217 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
YönetmenTodd Robinson
SenaristTodd Robinson

FİLM KONUSU

Gerilim-savaş filmi. Rus denizaltı kaptanının savaşı önlemek için verdiği amansız mücadele. Aksiyon az, politik gerilim ağırlıkta. Siyasi oyunları, entrikaları bol bol göreceksiniz. Savaş filminin olmazsa olmazı. Sürükleyici bir film. Senaryo sizleri tatmin edecektir. Soğuk-savaş temalı bir denizaltı filmi. William Fitchtner ve Ed Harris ile savaşın diğer yüzüne doğru yol alın..

Fragman


DİPTEKİLER (2002)

blank

IMDB: 6,2/10 – ‎18.950 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
YönetmenDavid Twohy
SenaristLucas Sussman

FİLM KONUSU

Diğer filmlerimize göre çok farklı bir konu karşınızda. Soğuk savaş ve 2.Dünya savaşı konusunu bırakıyoruz. Bir Amerikan denizaltısı, Almanlar tarafından batırılmış İngiliz donanmasına ait gemiden sağ kalmış 3 ingiliz askerini denizaltısına alır. Ondan sonra garip olaylar olmaya başlar. Bir savaş filminde korkuyu göreceksiniz. Yeni olaylar ve sırlar film boyunca sizlere kendini gösterecek. Biraz karışık bir filmdir tam konsantre olmanızı belirtmeliyim. Ufak yerleri kaçırmayın. İyi Seyirler

Fragman


ABYSS (1989)

blank

IMDB: 7,6/10 – ‎141.896 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
YönetmenJames Cameron
SenaristJames Cameron

FİLM KONUSU

James Cameron’dan kült bir film. 1990 yılında ”En İyi Görsel Efekt” ödülü almış bir yapıt. Diptekiler filmi gibi macera, gizem vardır. Ondan bir noktada ayrılıyor. Filmimizde bilim-kurgu ve uzaylı teması var. Tek handikapı biraz uzun olması. Filmimizde aksiyon ve heyecan yok ama gizem ve bilimkurgu var. Filmin tamamı su altında geçiyor. Sürükleyici bir dingillik söz konusu. Filmi kesinlikle izleyin.Özellikle bilimkurgu hastaları.

İyi Seyirler

Fragman


DENİZDE İSYAN (1995)

blank

IMDB: 7,3/10 – ‎85.933 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
Yönetmen: Tony Scott
Senarist: Michael Schiffer

FİLM KONUSU

Hayatında saçmalığa hiç yer olmayan yetenekli Yüzbaşı Frank Ramsey (Hackman) ve yeni atanan ilk subayı Ron Hunter (Washington) global bir krizin tam ortasına düşerler. Radikal milliyetçilerin 3. Dünya Savaşı’nı başlatmakla tehdit ettikleri Rusya’ya giden bir nükleer denizaltıyı yönetmektedirler. Fakat füzelerini fırlatmaları emrini veren doğruluğu onaylanmamış bir mesaj aldıklarında, Ramsey ve Hunter emirlerin geçerliliği konusunda çatışırlar.

Burunlarının ucundaki nükleer tehlike, denizaltında çıkan ayaklanma ve bütün mürettebatı birbirine düşüren anlaşmazlığı çözmek, dünyanın kaderine karar verecekti.Dünya çapında bütün seyirciler tarafından bir hit olarak değerlendirilen Denizde İsyan, gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmleri arasında su yüzeyine çıkıyor.

Fragman


U-571 (2000)

blank

IMDB6,6/10 – ‎68.401 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
Yönetmen: Jonathan Mostow
Senarist:  Jonathan Mostow, Sam Montgomery, David Ayer,

FİLM KONUSU

1942 yılı Nisan ayınfa Hitler’in U-Botları Atlantik’te müttefik gemilerini yok etmekte ve Amerika’nın doğu kıyılarına doğru ilerlemektedir. U-Botların radyo frekansları kırılamadığından dolayı S-33 mürettebatı özel bir göreve gönderilmektedir. S-33 Mürettebatı Alman radyo şifreleyici aleti Enigma’yı ele geçirmek için tehlikeli macerya atılacaktır.

Planları ise Alman kılığında Alman gemisine girip Enigma’yı çalmak olacaktır ama bu durumun kötü tarafı tehlikeli sular altında yapacakları olmalarıdır. Sitemizden 720p seçeneği ile U-571 HD izleyebilirsiniz. Sitemizdeki U-571 film izleyicilerine iyi seyirler dileriz.

Fragman


KARA DENİZ (2015)

blank

IMDB6,4/10 – ‎28.035 oy
Tür: Macera, Dram
Yönetmen: Kevin Macdonald
Senarist:  Dennis Kelly

FİLM KONUSU

The Eagle ve Marley filmlerinin yönetmeni Kevin MacDonald’ın yönetmenliğini üstlendiği film, suların altında yolculuk etmekte olan bir denizaltıda geçiyor ve bu birimde çalışmakta olan insanların birbirlerinin kusurlarını kabul ederek yaşamayı öğrenmesine odaklanıyor.

Buradaki zorlu yaşam koşullarında hayatta kalmaya çalışan insanlar, korku ve insanoğlunun karanlık karakteristikleriyle baş etmek zorundadır. Gittikçe gerginleşen atmosfer, ekip üyelerinin de vahşete doğru ilerlemesine neden olur. İnsanlıktan uzaklaştıkça, yaşadıkları bu macera içerisindeki tek düşmanlarının kendileri olduklarını fark eden birkaç görevli, hayatlarını kurtarmak için mücadele etmeye başlar.

Fragman


SAHİL GÜVENLİK (2017)

blank

Tür: Komedi, Aksiyon
Yönetmen: Seth Gordon
Senarist: Seth Gordon

DİZİNİN KONUSU

Mitch Buchannon kendini işine adamış, cesur ve sorumluluk sahibi bir cankurtarandır. Sorumlu olduğu koyu korumak onun için her şeyden önce gelmektedir. Emerald körfezinde bir yerel kahramana dönüşmüştür. Onunla birlikte çalışan ekibiyle hiçbir sorunu yoktur ve ekip görevlerini mükemmel bir şekilde yerine getirmektedir. Ancak günün birinde aralarına yeni bir ekip üyesi daha katılır. Bu küstah yeni cankurtaran Mitch’in sinirlerini bir hayli zorlayacaktır. Ancak koyu tehdit eden bir suç planı su yüzüne çıkınca ikili aralarındaki çekişmeyi bir kenara bırakıp birlikte olmak zorundadır…
90’ların meşhur dizisi Sahil Güvenlik (Baywatch) beyazperdeye uyarlanan filmin başrollerini Dwayne Johnson ve Zac Efron üstlenirken, Priyanka Chopra, Alexandra Daddario, Jon Bass, Kelly Rohrbach ve Ilfenesh Hadera da kadroda yer alıyor.

Fragman


THE LAST SHIP (2014)

blank

IMDB: 7,5/10 – ‎45.753 oy
Tür:Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
YönetmenSteven Kane
Senarist:Steven Kane

DİZİNİN KONUSU

Dizide Nathan James isimli gemide, kendimizi kutuplarda buluyoruz. Amerikan Donanma Gemisi, yaklaşık 5 aydır kutuplardadır ve dönüş zamanı gelmiştir. Gemide donanmaya eşlik eden bilim adamları, gemi kaptanı ve mürettebat ile gizlilik kuralları gereği, önemli görevleri hakkında bilgi vermezler. Gemi bu görevler adına, son 5 ayını dış dünyadan izole olarak, denizde geçirmiştir. Dönüş zamanı geldiğinde ise, bir gariplik olduğu hissedilir. Kaptan Tom Chandler bu durum üzerine, her şeyi öğrenmek için bilim adamlarından Dr. Scott’u konuşturur. Son 5 ay içinde kızıl grip denilen tehlikeli bir virüs, 5 milyarın üstünde insanın ölümüne sebep olmuştur. Dünya yok olmanın eşiğine gelmiş, hükumet düşmüş ve ordular dağılmıştır.Bu durumu öğrenen gemi mürettebatı ve kaptan Chandler, herşeyi göze alarak Nathan James ile umudun öncüsü olmak için çalışacaklardır. Bilim adamlarının herkesten gizlediği bilgi, bu tehlikeli virüsü yenecek bir aşı üretilmiş olmasıdır.

Fragman

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. blank

    Greyhound ve Fire at Sea filmleri de listeye girmeli.

Konu Hakkında Görüşünü Bildir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.