1. Ana Sayfa
  2. GÜNDEM

Tango Rey İsimli Türk Gemisine Korsan Saldırısı

Tango Rey İsimli Türk Gemisine Korsan Saldırısı
+ - 0

30 Kasım gecesi İşletme merkezi Türkiye’de bulunan yabancı bayraklı “Tango Rey” isimli Türk gemisine korsan saldırısı gerçekleşti. Denizcilik ve deniz taşımacılığı üzerine haberler yapan Maritime Bulletin isimli internet sitesi Batı Afrika’daki Gine açıklarında bir Türk yük gemisinin korsanların saldırısına uğradığını yazdı.

Haber portalında yer alan bilgilere göre yük gemisine silahlı korsanlar 30 Kasım’da saldırdı. Gine’nin başkenti Konakri açıklarında saldırıya uğrayan geminin ise Türk gemisi Tango Rey olduğu belirtildi. Tango Rey’in Konakri’deki limana 25 Kasım’da ulaştığı ve 26 Kasım’da ise demirlediğini yazan haber portalı, saldırıdan 4 saat sonra geminin limana döndüğünü yazdı.

Olay İle İlgili Denizcilik Genel Müdürlüğü Sosyal Medyada Açıklama Yaptı

Bugün bazı basın yayın organlarımızda “Türk gemisine korsan saldırısı” başlığı ile yer alan haberin içeriğinde belirtilen “Geminin 30 Kasım gecesi saldırıya uğradığı ve halen korsanların gemide olduğu öne sürüldüğü” bilgisi üzerine kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur.

Tango Rey İsimli Türk Gemisine Korsan Saldırısı
Tango Rey İsimli Türk Gemisine Korsan Saldırısı

Vanuatu bayraklı, donatanı Türk olan Tango Gemiciliğe ait TANGO REY isimli kuru yük gemisine 30.11.2020 günü saat 03:00’da Konakri Ginea demir yerinde adi hırsızlık maksadıyla çıkan kişilerce para ve bilgisayar gibi şahsi eşyaların çalındığı @TRMSRCC tarafından öğrenilmiştir.

Gemi işleteninden edinilen bilgilere göre gemi personelinin selamette olduğu ve gemide herhangi bir sorun olmadığı teyit edilmiştir. Gemi limanda ve emniyetli bir şekilde operasyonuna devam etmekte olup konu tarafımızca takip edilmektedir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur…

Denizcilik Genel MüdürlüğüTwitter

Yorum Yap