1. Ana Sayfa
  2. İlginçler
  3. Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri
Trendlerdeki Yazı

Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

gemi işletmeleri
1

Yabancı personel çalıştıran çok fazla gemi işletmeleri mevcuttur. Dünya genelinde en fazla çoğunluğa sahip 10 denizcilik firmasını Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri başlığı altında sizler için derledik.

1-  V Group

ilginc - vhips - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

30 ülkede 940 adet gemiyle İngiliz firma olan V. Group ilk sırada yer almaktadır. Firmanın Türkiye’de de iştiraki olan Vships Türkiye bulunmaktadır.


2- Anglo-Eastern

ilginc - anglo eastern - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

Şirketin 2015 de başına geçen Peter Cremers ile büyümeye devam etmektedirler. 12 ülkede ve 831 adet gemiyi yönetmektedirler.


3- Schulte Group

ilginc - schulte group - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

Henrich Schulte, Şirketin 4. Nesil jenerasyonu olarak aile şirketinin başında yer alarak Alman firmayı yönetmektedir. Şirketin 90 farklı şirket ile yönettiği 650 adet gemisi bulunmaktadır.


4- Fleet Management

ilginc - fleet shipmanagement - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

Şirketin başında 24 senelik tecrübeye sahip ve de denizden gelen biri olan Kishore Rajvanshy bulunmaktadır. Kishore ‘nin şirket başında iken, firma 463 adet gemiye ulaşmış ve Asya’yı merkez olarak ölçeklendirmiştir. Şirketin Kıbrıs’ta başarılı bir 10 yıl geçirmesi sonrası, Avrupa’ya açılmış ve Hollanda da temsilciliği bulunmaktadır.


5- OSM Group

ilginc - osm group - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

2013 yılında şirketin başına getirilen Geir Sekkesaeterhalen bu görevi sürdürmekte ve bugün şirketin 430 adet gemisi bulunmaktadır.

Şirket daha çok sofistike Off-shore işlerinde kullanılan gemilerle ilgilenmekte mesela; Platform destek gemileri, DP gemiler, shuttle tankerler, Römorkör destek gemileri ve Azipod pervaneli tankerleri bulunmaktadır.

Norveç menşeli bu şirket bu sene online tedarik platformunuda hayata geçirmiştir.


6- Thome Group

ilginc - thome - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

Şirketin başına 2015 yılında getirilen Olav Magnus Nortun şirketi halen yönetmekte ve  şirket bugün 12 000 çalışana ve 400 gemiye sahiptir.

Thome Group bu sene 55. Yılını kutladı ve uluslararası arenada Teknoloji ve Sistem İnovasyonu ödülü kazanmıştır.


7- Wilhelmsen

ilginc - wilhelmsen - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

Şirketin başında Carl Schou bulunmaktadır ve bugün şirket LPG üzerine yoğunlaşmaya başlamıştır. Wilhelmsen aslen Thome Group’tan ayrılmıştır ve şirketin 396 adet gemisi bulunmaktadır.

Bu yılın başlarında ise, Wilhelmsen group deniz rüzgar türbinleri işlerine de başlamıştır. Şirketin bu alanda gelişmek için NorSea Group ile teknik bakım anlaşması yer almaktadır.

Firmanın pek çok firmayla ortak girişimleri yer almaktadır ve bunlardan biri de Kongsberg ile yaptığı İnsansız gemi projesidir.


8- Columbia Shipmanagement

ilginc - columbia ship management - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

Şirket birleşmeleri diğer alanlarda olduğu gibi denizcilikte de görünmektedir. 2017 yılında Marlow Group ile Columbia Group birleşmesiyle Columbia Shipmanagement doğmuştur.

Şirketin başında Mark O’Neil bulunmakta. Kendisi asker kökenli biri olup daha sonra 5 yıl gemi Kaptanlığı yapmış ve daha sonra hukuk okumuştur. Şirketin dünya genelinde 395 adet gemisi bulunmaktadır.


9- Wallem

ilginc - wallem ship management - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

Wallem yeni bir oluşum olarak karşımıza çıkmaktadır.Şirketin başında deniz kökenli ve Kaptanlık yapmış David Price yer almaktadır.  Şirketin dünya genelinde 237 adet gemisi bulunmaktadır.


10- Synergy

ilginc - synergy group - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri

Şirketin kurucusu ve yönetici Kaptan Rajesh Unni’dir.  Kaptan Rajesh aynı zamanda kadın istihdamına da önem vermiştir.

Şirketin  dünyanın en önemli 6 denizcilik merkezinde 11 adet ofisi bulunmaktadır. 150’yi aşan sayıdaki LPG, VLCC, Suezmax, Aframax, LR2, LPR1 ve MR gemilerin yanı sıra Konteyner gemileri ve Dökme yük gemileri de bulunmaktadır.

Kaptan Rajesh’e göre şirkette çalışan sayısı, eşit biçimde dağılmalı ve %50’lik bir orana ulaşmak onun en büyük hedefidir. Şirketin dünya genelinde 183 adet gemisi bulunmaktadır.


ilginc - Ekran Resmi 2018 12 14 18.35.12 - Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri
Dünyanın En Büyük Gemi İşletmeleri
Yorum Yap

Yorum Yap