1. Ana Sayfa
  2. İlginçler
  3. Denizcilikte Aydınlatılamamış 5 Gizemli Olay

Denizcilikte Aydınlatılamamış 5 Gizemli Olay

Denizcilik Bilgileri Gizemli Olaylar

1- Ourang Medan

1947 yılında bir Hollanda gemisi olan Ourang Medan’dan korkutucu mesajlar alınır. Mesajda “Kaptan dahil bütün mürettebat öldü. Bende ölüyorum” yazmaktaydı.

Kurtarma birimleri hemen geminin yerini tespit edip ellerinde ki Silver Star isimli kurtarma gemisini yola çıkararak yardım isteyen geminin bulunduğu koordinata ulaştı. Gemiye yapılan bütün çağrılara rağmen cevap alınamayınca ekipten birkaç kişinin gemiye çıkması kararlaştırıldı.


ilginc - hqdefault - Denizcilikte Aydınlatılamamış 5 Gizemli Olay

Kurtarma gemisinin filikasıyla yola çıkan ekip gemiye çıktıklarında mürettebatın cesetleri ile karşılaşırlar. Acil durum mesajını gönderen telsiz zabitinin cesedi telsiz odasında bulunur. Olayın en tuhaf yanı ise cesetlerin halleri. Hepsi sırt üstü yatar vaziyette, elleri yukarıyı işaret eder şekilde, ağızları sonuna kadar açık ve yüzlerinde derin bir korku ifadesi. Cesetlerin hiç birisinde darbe yada yaralanma yoktu.

ilginc - hipwee kapal Ourang medan - Denizcilikte Aydınlatılamamış 5 Gizemli Olay

Ourang Medan gemisi, Silver Star tarafından yedeklenerek limana çekildiği esnada, belirlenemeyen bir şekilde Ourang Medan’ın ambarında patlama oldu ve gemi sulara gömüldü. Gemi battığı için olay detaylı araştırılamadı. Ön araştırmada ki bulgular gerçekten tüyler ürpertici.

Yorum Yap

Yorum Yap