1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Deniz Böceği Avustralyalı Çocuğun Ayaklarını Yedi

Deniz Böceği Avustralyalı Çocuğun Ayaklarını Yedi
+ - 0

Günün bütün yorgunluğunu ayaklarını okyanusun serin sorularına bırakarak gidermek isteyen 16 yaşındaki Sam Kanizay’ın başına hiç beklenmedik bir şey geldi. Oynadığı bir futbol maçının ardından ayaklarını dinlendirmek için suya sokan Sam, denizden çıkıp ayakkabılarını giymeye hazırlanırken bacaklarının kanlar içinde kaldığını gördü.

blank

Su soğuk olduğu için hissetmedi 

Tedavisi ardından konuşan Sam, suyun soğuk olmasından dolayı ısırıldığını fark etmediğini söyledi. Geçen hafta Sam’in girdiği Brighton Dendy Street sahilinde 3 dereceye kadar düşen sular, gencin ısırıldığını fark etmemesini sağlamış ve bu sayede ciddi zararlar ortaya çıkmış.

Deniz Biyologları Araştırıyor

Et yiyen ve okyanusta yaşayan böceklerin türü tam olarak bilinmiyor. Avustralyalı yetkililer bu türe ilk kez rastladıklarını ve bu deniz canlılarını araştıracaklarını söylediler.

Bütün bulgular deniz bitini gösterse de hala bu konuda emin olmadıklarını belirten deniz biyoloğu Michael Keogh, deniz bitleri için “Ölü balıkları temizleyecek ve yaşayan dokular üzerinde beslenecek temizleyiciler” tanımlamasında bulundu. “Çoğunlukla bir santimetre uzunluğundan daha kısa olan canlılar, bu boyutları yüzünden yaptıkları ısırıklarda çok fazla dikkat çekmiyor” diyen Keogh, yine de bu canlının deniz biti olmayabileceğini, “denizanası larvası” olabilme ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Video:

Kaynak 1
Kaynak 2
Kaynak 3

Yorum Yap