1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bereket Adlı Kuru Yük Gemisi Battı

Bereket Adlı Kuru Yük Gemisi Battı
+ - 0

Zeytinburnu açıklarında demirleyen “Bereket” adlı kuru yük gemisi su alarak demir bölgesinde karaya oturdu.

Su aldığı ihbarı üzerine Deniz polisi ve Sahil Güvenlik harekete geçerek “Bereket” adlı geminin çevresinde önlem aldı.Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü batan gemi ile ilgili açıklama yaptı.İlgili açıklama;

BEREKET GEMİSİNDEN KAYNAKLI ÇEVRE KİRLİLİĞİNE MÜDAHALE EDİLİYOR

27.01.2017 Tarih saat 16:50 civarında İstanbul Ahırkapı demir bölgesinde demirli olan Tanzania bayraklı 8721284 Imo nolu BEREKET isimli gemisinin meyillendiği ihbarı üzerine seyir, can, mal ve çevre emniyetini teminen derhal olay bölgesine Kıyı Emniyeti 4 hızlı tahlisiye botu ve Şark römorkörü sevk edilmiştir.

 

Kazazede gemi üzerinde herhangi bir personele rastlanılmamış olup, kazazede geminin hızlı bir şekilde su aldığı tespit edilmiştir. Kısa bir süre içinde yaşam mahalli ve ambarlara su girişi olmuş ve gemi yarı batık haline gelmiştir.

 

Durum derhal, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız ilgililerine bildirilmiş ve alınan talimat üzerine deniz  yüzeyinde oluşan kirliliğe    Şark römorkörü ile Kıyı Emniyeti 4 ve Kıyı Emniyeti 6 hızlı tahlisiye botları ile  müdahaleye başlanılmıştır.

 

GEMİ ADI : BEREKET
BAYRAĞI : TANZANIA
IMO NO : 8721284
ÇAĞRI ADI : 5IM369
GEMİ TİPİ : KURU YÜK
BOY : 115,85 M
EN : 13,2 M
GRT : 2980
NET : 999
DWT : 1185
YAPIM YILI : 1984

blank blank blank

Yorum Yap