1. Ana Sayfa
  2. Haberler

MV Mumtaz Amca Gemisinde Patlama Bir Personel Hayatını Kaybetti

MV Mumtaz Amca Gemisinde Patlama Bir Personel Hayatını Kaybetti
+ - 0

Safi Denizcilik‘in işletmeciliğini yaptığı Liberya bandıralı, 4921 grostonluk MUMTAZ AMCA isimli kuru yük gemisinde Sinop limanı demir sahasında meydana gelen patlama sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.

Büyük bir gürültü ile sarsılan limandaki vatandaşlar durumu hemen emniyet ekiplerine bildirdi. Limana çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

Gemi, Kömür yüklü olarak fırtına nedeniyle Sinop Limanı’na demir atmıştı.

Gelen son bilgilere göre patlama geminin makine dairesinde yaşanmadı. Baş altında yapılan elektrik kaynağı çalışması esnasında, geminin 1 no‘lu ambarından sızan kömür gazının alev almasıyla patlama meydana geldi.

Patlama sonucu gemi personelinden Kazım Sucu hayatını kaybetti, Ragıp Yanak ise yaralandı. Deniz polisi botuyla gemiden alınan Yanak, Sinop Devlet Hastanesi‘ne kaldırıldı.

Gemi ise patlamanın ardından Sinop İskelesi’nin yaklaşık 4 mil açığına getirildi. Sucu‘nun cenazesinin gemiden alınması amacıyla gelen hava ambulansı, kuvvetli rüzgar nedeniyle başarılı olamayınca geri döndü.

Ayrıca AFAD ekipleri de bölgeye geldi. Henüz resmi bir açıklama yapılmazken, yaralıların olduğu bildirildi.

SİNOP BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül,

Aldığım duyumlara göre, kaynak yapılırken bir patlama olduğundan bahsettiler. AFAD ekipleri, emniyet personeli, ambulans olsun hepsi orada. Bizden bu duman dolayısıyla talepte bulundular. Biz hemen arkadaşlarımızı oraya gönderdik. 1 ölü ve 1 yaralıdan bahsediliyor.

diye konuştu.

Güncelleme geliyor…

Kaynak: Ntv – Hürriyet – CNNTürk – Denizhaber

Yorum Yap