1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Lüks Yolcu Gemisinde 200 Yolcu Yemekten Zehirlendi

Lüks Yolcu Gemisinde 200 Yolcu Yemekten Zehirlendi
Royal Caribbean yetkilileri yaptıkları açıklamada şunları söyledi: "Hastalıktan etkilenenler gemimizin doktorları tarafından tedavi edildi ve yakın zamanda tüm misafirlerimizin daha iyi hissetmesini umuyoruz. Bu sırada, başka sorunların ortaya çıkma riskini en aza indirgemek için yoğun sıhhi önlemler aldık."
+ - 0

Dünyanın lüks yolcu gemisi şirketlerinden Royal Carribbean’ın Ovation of the Seas isimli gemisinde yolculuk eden 195 kişi iki hafta sürecek olan SingapurAvustralya yolculuğu sırasında yedikleri yemeklerden zehirlendi.

Yaklaşık beş bin yolcu taşıma kapasitesine sahip gemi, 23 Kasım Salı günü Singapur‘dan, Tazmanya‘nın Hobart kentine gitmek üzere hareket etti.

Gemide Dezenfekte Çalışmaları Yapılıyor

Limanda ambulanslar tarafından karşılanan gemi personelinin Facebook’da paylaşılan bir videoda koridorlarda temizlik kıyafeti ve yüz maskeleri taktığı görüldü.

Royal Caribbean yetkilileri yaptıkları açıklamada şunları söyledi: “Hastalıktan etkilenenler gemimizin doktorları tarafından tedavi edildi. Yakın zamanda tüm misafirlerimizin daha iyi hissetmesini umuyoruz. Bu sırada, başka sorunların ortaya çıkma riskini en aza indirgemek için yoğun sıhhi önlemler aldık.”

Yetkililer “Gemi Sidney limanına girdikten sonra, hastalığın yayılmasını ve yeni yolcuların binmesinin gecikmesini önlemek amacıyla kapsamlı bir şekilde dezenfekte edilecek” dedi.

Beş yolcunun Royal Hobart Hastanesinde tedavi gördüğü bildirildi. Barmen otonom robotlara ve dünyanın en yüksek güvertesine sahip olan gemide, 15 farklı restoran ve dokuz adet bar bulunuyor.

Avustralya ve çevresinde hizmet veren Ovation of the Seas, Perşembe günü Sidney‘e varacak.
Kaynak: Dailymail.co.uk – Hürriyet.com.tr

Yorum Yap