1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Son Dakika: Batan M/V Bilal Bal Gemisinin Personel Listesi Açıklandı

Son Dakika: Batan M/V Bilal Bal Gemisinin Personel Listesi Açıklandı
+ - 0

Şile açıklarında batan kargo gemisinin yeri belirlendi!

Şile açıklarında bir kargo gemisinin radardan kaybolması üzerine arama çalışmaları başlatıldı.Geminin battığı belirlendi.Gemide bulunan ve haber alınamayan 10 kişilik mürettebat aranıyor. Olayı duyan gemicilerin yakınları bölgeye gelip arama çalışmalarını izledi. Batan gemide bulunan Nihat Küçük’un geminin sahibi olduğu ve aynı zamanda oğlu Aşkın Küçük’ün de aynı gemide olduğu öğrenildi. Gemide 11 kişinin olduğu ortaya çıktı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı denizaltı kurtarma gemisi, Şile’de batan geminin yerini tespit etti.

Bursa’nın Gemlik Limanı’ndan aldığı çimento yapımında kullanılan demir tozu yükünü Zonguldak’ın Ereğli Limanı’na götüren 78 metre uzunluğunda MV Bilal Bal adlı kargo gemisi Şile açıklarında battı.

İLK OLARAK CAN SALI BULUNDU 

Olay Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 04.25’te “ARTUR” isimli gemiden Şile açıklarında üzerinde “Bilal Bal” yazılı can salı ve filika görüldüğü ihbarı üzerine ortaya çıktı. Bunun üzerine Kıyı Emniyeti’ne ait 3 bot ve bir Sahil Güvenlik botu olay yerine intikal etti. Arama çalışmalarında üzerinde “Bilal Bal” yazılı can simidi ile “ORAPİN 4” yazılı şişme can salı bulundu.

Olayın anlaşılmasının ardından geminin battığı bölgeye havadan ve karadan kurtarma ekipleri gönderildi. Havanın aydınlanmasıyala birlike Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağılı AV 212 tipi arama kurtarma helikopteri havalanarak arama kurtarma çalışmalarına başladı.

İŞTE GEMİDE BULUNAN MÜRETTEBATIN İSİMLERİ 

Kaptan Refik Telci,
İkinci Kaptan Cüneyd Yedican,
Başmühendis Ali Doğan,
İkinci Makinist Hüsamettin Yazıcı
Tayfalar; Mert İlkmen, Nihat Küçük, Nedim Alicem, Sabri Yıldırım, Engin Selçuk Vedat Odabaşı
Kaynak: Milliyet.com.tr – Ntv.com.tr

Yorum Yap