1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Personeli Olmayan RO-RO Gemisi Karaya Vurdu

Personeli Olmayan RO-RO Gemisi Karaya Vurdu
Karaya vuran  M/V MAKEDONIA, 2013 yılından bu yana, çeşitli problemlerden dolayı terk edilmiş vaziyette personelsiz olarak demirde bekliyordu.
+ - 0

RO-RO kargo tipi M/V MAKEDONIA isimli gemi 16 Aralık günü demirli olduğu bölgeden, fırtına nedeni ile sürüklenerek Saronik Körfezinde karaya vurdu.

Karaya vuran  M/V MAKEDONIA, 2013 yılından bu yana, çeşitli problemlerden dolayı terk edilmiş vaziyette personelsiz olarak demirde bekliyordu. Gemi 16 Aralık gecesi Ege Denizinde yaşanan şiddetli fırtınada demir taramaya başladı. Güvertesinde duruma müdahale edecek hiç kimse bulunmadığı için kaza kaçınılmaz hale geldi.

2013 Yılında 30 Gün Demirleme İzni Verilmişti

2013’te 30 gün için demirleme izni verilmiş olan gemi, çeşitli işletme problemlerinde dolayı terk edilmiş. O günden beri hiç bir bakım ve kontrolden geçmeyen geminin içler acısı halini resimlerde görebilirsiniz.

Kazanın ardından, geminin sahipliğini yapan denizcilik firmasına, gemiyi kaza bölgesinden çıkarması için Yunan otoriteler tarafından bu gün 24 saat süre verildi.

Sürenin bitmesi akabinde, gemi şirketi herhangi bir kurtarma operasyonu organize etmemiş olursa, yunan birimleri gemiyi kaza mahalinden çıkartacak ve gemi üzerinde maddi yönden hak sahibi olacaklar.

Gemi sert kayalık zemine oturmuş durumda. Yunan liman otoriteleri herhangi bir petrol kirliliği yaşanmaması için önlemlerini almış bulunuyor.

Yorum Yap