1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Demir Tarayan Gemi Karaya Vurdu

Demir Tarayan Gemi Karaya Vurdu
Alınan bilgilere göre kazanın yaşandığı gün demir bölgesinde bekleyen FUCHUN 688 şiddetli fırtınanın tesiri ile demir taramaya başladı. Ana makinesini devreye alıp travers ile tutunmaya çalışmasına rağmen dalgaların kuvvetine karşı koyamadıve sürüklenerek sahile şeridine oturdu.
+ - 0

8 Aralık tarihinde M/V FUCHUN 688 adlı genel kargo gemisi, Taiwain Boğazı‘ndaki Changhua kent bölgesinde bir kıyı şeridinde karaya oturdu.

Kaptan Dahil 8 Personel Güvenle Tahliye Edildi 

Gemiye kurtarma operasyonu öncesi, su altında yapısal bir hasarın belirsizliğinden dolayı gemi tankında bulunan yakıt tahliye edildi. Çin uyruklu kaptan ve 7 Endonezyalı olmak üzere toplam 8 mürettebat güvenli şekilde gemiden tahliye edildi.

Geminin sahipliğini yapan Hong Kong merkezli denizcilik şirketi yöneticileri, kurtarma operasyonunu organize etmek için kaza mahhaline hareket ettiler.

blank
Dalgaların kuvvetine dayanamayan gemi sürüklenerek karaya vurdu

Kazanın Nedeni Demir Taraması 

Alınan bilgilere göre kazanın yaşandığı gün demir bölgesinde bekleyen FUCHUN 688 şiddetli fırtınanın tesiri ile demir taramaya başladı. Ana makinesini devreye alıp travers ile tutunmaya çalışmasına rağmen dalgaların kuvvetine karşı koyamadı ve sürüklenerek sahile şeridine oturdu.

Konusu Açılmışken İlgili yazımızı tıklayarak okuyabilirsiniz-> GEMİNİZİN DEMİR TARADIĞINI NASIL ANLARSINIZ?

Yorum Yap