1. Ana Sayfa
  2. İlginçler
  3. Bir Denizci Hikayesi | Barbaros Sulak

Bir Denizci Hikayesi | Barbaros Sulak

blank

Bir Denizci Hikayesi…

Barbaros Sulak 1985 yılında Beykoz Denizcilik Meslek Lisesi Gemi Makineleri bölümünden mezun olduğunda, babasını kaybedeli dört yıl olmuştu. Babasını kaybedeli diyoruz çünkü babası, 1981 yılında yaşanan bir deniz kazası sonucu çalıştığı gemi ile birlikte Akdeniz’in karanlık sularında kaybolmuştu.

Birçok Denizci gibi onun babasının mezarı da denizler olmuştu…

Nereden bilebilirdi ki​ yıllar sonra o da Atlantik Okyanusu’nda gemisi ile seferdeyken başına talihsiz bir rahatsızlık gelecek ve hayatını kaybedecekti. 7 Şubat 2017 Salı günü gemide vefat etti Barbaros Çarkçı. Naaşı seyir boyunca gemide bekletilmek zorundaydı. Atlantik Okyanusu’nu aşıp Güney Afrika’ya ulaşınca orada yetkililere teslim edildi ve oradan da işlemlerin ardından Türkiye’ye gönderildi.

Yıllardır görmediği babasıyla şimdi denizler üstünde ruhları buluşur mu bilemiyoruz, ama biliyoruz ki onun bir mezarı olacak.

İşte ” Denizcinin Hikayesi ” budur. Bazen sevdiklerinizin doğumunu göremez, vefatına yetişemezsiniz. Bazen sevdiklerinizin bir mezarı bile olmaz. Bazen de Barbaros Ağabey gibi kendi cenazesine bile geç kalırsınız…

Ruhunuz şad mekanınız cennet olsun, Aziz Deniz Şehitleri…

Kaynak: Facebook – Bilgehan Murat Miniç

Yorum Yap

Yorum Yap