1. Ana Sayfa
  2. GOSS-GASM

ITU Yayınları ve Bilinmesi Gerekenler

ITU Yayınları ve Bilinmesi Gerekenler
+ - 0

ITU yayınları Bilinmesi Gerekenler ve hakkında uygulamalar aşağıda açıklanmıştır. Gerek gemilerde ve gerekse de GOC sınavlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

blank

1) Maritime Manual

Diğer bir adıyla Manual for Use by the Maritime Mobile and Maritime Mobile-Satellite Services (Maritime Manual). Her gemi istasyonunda hard copy olarak bulundurma zorunluluğu vardır..

2) List IV

The List of Coast Stations (List IV) ve the List of Radiodetermination and Special Service Stations (List VI) birleştirilerek “List of Coast Stations and Special Service Stations (List IV)” cd olarak yayınlanmaktadır. Bu sebepten dolayı gemide list IV(hard copy) ve list VI(hard copy) yayınlarının basımı durmuştur.

CD olarak yayınlanan List of Coast Stations and Special Service Stations (List IV) bulundurmak yeterli olacaktır.

3) List V

The List of Ship Stations (List V) ve the List of Call Signs and Numerical Identities (List VIIA) birleştirilerek “List of Ship Stations and Maritime Mobile Service Identity Assignments (List V)” CD olarak yayınlanmaktadır. Bu sebepten dolayı gemide list V (hard copy) ve list VIIA(hard copy) yayınlarının basımı durmuştur.

CD olarak yayınlanan List of Ship Stations and Maritime Mobile Service Identity Assignments (List V) bulundurmak yeterli olacaktır.

Aşağıdaki yayınların bulundurulması zorunludur

1-“Manual for Use by the Maritime Mobile and Maritime Mobile-Satellite Services (Maritime Manual)” (hard copy)

2- List of Coast Stations and Special Service Stations (List IV) (CD)

3- List of Ship Stations and Maritime Mobile Service Identity Assignments (List V) (CD)

Yorum Yap