1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Türk Loydu En İyiler Arasında

Türk Loydu En İyiler Arasında
+ - 0

Klas kuruluşu Türk Loydu, dev rakiplerini geride bırakarak Paris Liman Devleti Kontrolü Mutabakatı’nın Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Performans Tablosu’nda “Yüksek Performans” klas kuruluşları listesinde ilk 9’a girdi.

Liman Devleti Kontrolleri (PSC) rejimleri arasında en önemlisi olarak değerlendirilen Paris Liman Devleti Kontrolü Mutabakatı (Paris MoU) web sitesinde yenilenen ve 2015 – 2017 yıllarını kapsayan son üç yıllık süre içerisinde gemiler üzerinde yapılan denetleme sonuçlarına ilişkin olarak hazırlanan Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Performans Tablosu’nda, bir çok rakibini geride bırakan Türk Loydu son 12 yıldır gediklisi olduğu olduğu “Yüksek Performans” klas kuruluşları listesinde ilk 9’a girdi.

Paris MoU’nun Yüksek Performans tablosunda bu yıl da 9. sırada yer alan Türk Loydu, her sene olduğu gibi yüksek kalite standartları ve üstün hizmet performansı sayesinde bu sene de bir çok tanınmış klas kuruluşunun yanı sıra bazı iddialı IACS (Uluslararası Klas Kuruluşları Birliği) üyelerini de geride bırakarak, Paris MoU’da Yüksek Performanslı Klas Kuruluşu konumunu tüm dünyaya tescillemiş oldu.

2017’de 75 gemi sertifikalandırdı

Türk Loydu’nun dahil olduğu klaslama ve uygunluk değerlendirme sektörü, 2017’de 34’ü Uluslararası Klas Kuruluşları Birliğine (IACS) üye olmak üzere toplamda 75 gemiyi sertifikalandırdı. Mevcut gemiler içerisinde Gas Carrier, Ro-Ro, mega yatlar da var.

İlk 10’a giren kuruluşlar

– American Bureau of Shipping
– Lloyd’s Register
– DNV GL
– Bureau Veritas
– Korean Register of Shipping
– Registro Italiano Navale
– Nippon Kaiji Kyokai
– China Classification Society
– Türk Loydu
– Russian Maritime Register of Shipping

Yorum Yap