1. Ana Sayfa
  2. GÜNDEM

Titanic Yeniden İnşa Ediliyor, 2022’de Denizlerde Yol Alacak.

Titanic Yeniden İnşa Ediliyor, 2022’de Denizlerde Yol Alacak.
Titanic modern teknolojik donanım ile yeniden inşa edilecek
+ - 0

1912 yılında çıktığı ilk yolculukta bir buz dağına çarparak batan Titanic‘in ikinci versiyonu, 2022 yılında yola çıkacak. Titanic 2, ilk versiyonuyla aynı yolda ilerleyecek.

1912‘nin Nisan ayında, yelken açtıktan dört gün sonra batarak bin 500 kişinin ölümüne yol açan ve filminden sonra popüler kültürün en önemli ikonlarından biri haline gelen Titanic, yeni versiyonuyla 2022 yılında yola çıkmaya hazırlanıyor.

blank
Titanic’in 1912 yılında seyrettiği rota ve detaylar

Blue Star Line şirketi tarafından yapılacak Titanic 2, ilk Titanic ile aynı güzergahta yol alacak.

Aynı gemi 21. yüzyıl teknolojisiyle hazırlanıyor

Şirket yöneticisi Clive Palmer tarafından BBC‘ye yapılan açıklamada,

“Blue Star Line, modern güvenlik prosedürleri, navigasyon yöntemleri ve 21. yüzyıl teknolojisini en üst düzey lüks konforla birleştiriyor. Ancak orijinal gemiyle aynı iç tasarıma ve kabin düzenine sahip gemi ile yolculara gerçek bir Titanic deneyimi yaşatılacak” dedi.

Palmer, milyonlarca insanın Titanic‘in eşsiz ihtişamını deneyimlemeyi hayal ettiğini, Titanik 2‘nin bu hayallerin gerçekleştiği gemi olacağını söyledi.

blank
Önerilen Yazı
Titanik Kazasından Kurtulan Türk – Besim Ömer Akalın

Titanic 2 Alay konusu da oldu

Bazı Titanic hayranları ikinci gemiyle yolculuk hayali kurarken, bazı sosyal medya kullanıcıları, “Titanic 2 hayatımda duyduğum en kötü fikir hele de aynı yoldan gitmesi” yorumunda bulundu. Dış basında bazı haber siteleri ise konuyu, “Titanic 2 adaylarına müjde buzullar artık eridi” başlığıyla verdi.

Titanik, 15 Nisan 1912 gecesi daha ilk seferinde bir buz dağına çarparak Kuzey Atlantik‘in buzlu sularına gömülmüş ve bin 500‘ün üzerinde kişinin ölümüne neden olmuştu.

Titanic’in Çeşitli Resimleri

Kaynak: Unilad, BBC

Yorum Yap