1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Maersk Line a ait gemi karaya oturdu

Maersk Line a ait gemi karaya oturdu
+ - 0

366 Metrelik Gemi Karaya Oturdu

Maersk Line firmasına ait 366 metre boyunda olan Danimarka bayraklı M/V Gustav Maersk isimli gemi İtalya’nın güneyinde bulunan Messina boğazından geçiş yaptığı sırada karaya oturdu.

blank

Hırvatistan’ın Rijeka limanından İtalya Taura limanına seyreden geminin neden karaya oturduğu açıklık kazanmadı. İtalyan sahil güvenliğinin yaptığı açıklamaya göre herhangi bir can kaybı ve çevre kirliliği yaşanmadı.

Geminin karinasında seyir emniyetini tehlikeye sokacak bir yırtık oluşmadığı tespit edildikten sonra, gemi 3 römorkör ile oturduğu yerden açık denize çekildi. Bir römorkör eşliğinde sonra ki varış limanı olan Taura limanına ulaştırıldı.

blank

Maersk Line adına konuşan sözcü şunları söyledi;

“10 ocak günü İtalya saati ile saat 0243 sularında gemimiz Messina Boğazında karaya oturmuştur. Gemimiz saat 0730’da 3 römorkörün yardımı ile saplandığı yerden kurtarıldı ve kendi makinesi ile Tauro limanına hareket etti. Gemi mürettebatının sağlık durumu iyidir. Tauro limanında Cargo tahliyesinden sonra gerekli incelemeler yapılarak geminin sefere devam edip etmeyeceği kararlaştırılacaktır.
Durum hakkında gemi içi soruşturma başlattık. İlk gözlemlenen herhangi bir teknik arza olmadığı, kazanın görev ihmali olduğunu tahmin ediyoruz. Fakat soruşturma bitmeden buna karar vermek olanaksız.”

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=Gk1_AbeXUsI[/embedyt]

Yorum Yap