1. Ana Sayfa
  2. GÜNDEM

Aile Oğullarından Haber Alamıyor

Aile Oğullarından Haber Alamıyor
+ - 0

Rusya’nın Kerç Boğazı’nda geçtiğimiz günlerde gemi kazası yaşanmıştı. Yaşanan kazada Bigalı, ikinci çarkçı Semih Solak’ın (25) hayatını kaybettiği belirtilmişti. Yaşanan kazadan sonra, aile oğlu ile ilgili hiçbir haber alamadı. Oğullarının öldüğü bilgisini alan baba Sadık Solak (60) gazetemize açıklamalarda bulundu. Baba Solak, oğlum hakkında hiçbir yetkiliden sağlıklı bir bilgi alamıyorum. “Benim oğlum şu anda nerede?” diyerek tepki gösterdi. Yetkililerden biran önce sağlıklı bir bilgi beklediğini dile getiren acılı baba, “Lütfen gereken yapılsın, oğlum hayatını kaybettiyse de ben görmek istiyorum” vurgusunda bulundu.

Kazadan sonra Semih Solak’tan bir daha haber alınamadı!

Hayatını kaybeden kişiler arasında Bigalı Semih Solak’ta vardı. 25 yaşında olan Solak, askere gitmeden önce işsiz kalmamak için Candy isimli gemi ile denize açılmış kazadan sonradan kendisinden haber alınamamıştı.

Askere gitmeden önce işsiz kalmayayım diye o gemiyle açıldı

Baba Sadık Solak; Oğlum Candy isimli gemide çalışıyordu. Biz öldüğü haberini iki gün öne aldık. Oğlum başka bir gemide çalışıyordu, 20 gün önce o gemiye bindi. Eve gelecekti, tekrar görüşmeler yaparak, askere gitmeden önce boş kalmamak için bu gemiyle denize açıldı.

Kaynak: Çanakkalegündem

Yorum Yap