1. Ana Sayfa
  2. Haberler

MSC Luciana Gemisi Mavna İle Çatıştı

MSC Luciana Gemisi Mavna İle Çatıştı
+ - 0

Tianjin Mrcc (Maritime Rescue Coordination Center) nin yayınladığı bildiriye göre 0330 yerel saat’de, Çin’in Tianbjin bölgesinde devasa konteyner gemisi MSC Luciana ile çinli bir mavna çatıştı.

Mega konteyner gemisi ile Sulianhaiji0118 isimli çinli mavna Bohai denizinde, Caofeidan limanına 7 deniz mili açığında çatıştı.

Mavnada Hasar Oluştu

Kazanın, MSC Luciana gemisinin Tianjin’e yaklaşmakta olduğu ve Mavnanın ise Tianjin’i terkettikten 3-4 saat sonra kazanın meydana geldiği öğrenildi.

Yapılan hasar tespit çalışmasında ise, Çinli Mavna’nın kemere hattından, mastori bölgesinden tekne hasarı olduğu ve su aldığı bildirilmiştir.

blank

Mavnada Bulanan 16 Personel’in Durumu İyi

Daha sonra SAR gemisi yardıma gönderilmiş ve mavna Caofeidian limanına götürülüp demirletilmiş ancak alınan rapor sonrası teknenin su alarak karaya oturduğu ve içindeki 16 personelin ise iyi olduğu bildirildi.

Kaza neticesinde MSC Luciana gemisi seferi iptal olup Caofeidian Limanı demir bölgesine demirlemiş ancak hasar konusunda bilgi verilmemiştir, fakat kuvvetle muhtemel tekne hasarı olduğu düşünülmekte.

Yorum Yap