1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Denizde Hayat Kurtaran Saat

Denizde Hayat Kurtaran Saat
+ - 0

Daha önce de birden fazla insanın hayatını kurtardığı bilinen Apple Watch, bu hafta Massachusetts’li bir kadını boğulmaktan kurtardığı için denizde hayat kurtaran saat olarak gündeme geldi.

Nahant Sahili’nde kürek çekerken sert rüzgar sebebiyle denizde sürüklenen bir kadın, Apple saati aracılığıyla 911’i aramış ve 911 onu Massachusetts, Lynn’deki itfaiye departmanına bağlamış.

Boston Globe gazetesinin ulaştığı telefon görüşmesinin kaydında kadın, endişeli bir ses tonuyla rüzgar yüzünden çok uzaklara sürüklendiğini anlatıyor, daha sonra bu durumdan utanç duyduğunu ekliyor. Telefonun diğer ucundaki itfaiye memuru, kadını utanacak bir şey olmadığına ikna ediyor.

Kadın yara almadan kurtarıldı

Swampscott Polisi Liman Yöneticisi Birimi olay yerine ulaştığında, Swampscott iskelesine giderek bir liman teknesi görevlendirmiş. Kadını kıyıdan birkaç yüz metre uzakta bulduktan sonra onu herhangi bir yaralanma olmadan karaya çıkarmayı başarmış. İronik bir şekilde Apple Eylül 2017’deki açılış konuşmasında hücresel bağlantılarının nasıl işlediğini gösterirken kürek çekme esnasında Apple Watch aracılığıyla iletişim kurma örneğini kullanmıştı.

Kaynak: Dünya hali.

Yorum Yap