1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Korsanlar Metod Değiştirdi: Gemiyi Bırakıp, Personeli Götürdüler!

Korsanlar Metod Değiştirdi: Gemiyi Bırakıp, Personeli Götürdüler!
+ - 0

Nijerya‘nın Brass kentinin 32 deniz mili güneyinde meydana gelen bir korsanlık olayı pes dedirtti. İsmi açıklanmayan gemiye saldıran deniz haydutları, gemiden 10 personeli fidye için kaçırdılar!..

IMB Korsanlık Olayları Raporlama Merkezi‘nin açıklamasına göre, 14 Aralık‘ta adı bilinmeyen kuruyük gemisine, ahşap bir tekne ile gelen elleri silahlı 6 deniz haydutu saldırdı.

Olayı inceleyen müfettişlerin raporuna göre, kaptan gemi süratini, artırarak gerekli kaçınma manevralarını yapmasına rağmen başarılı olamadı. Gemi güvertesine çıkan deniz haydutları, yakaladıkları 10 gemi personelini zorla teknelerine alarak götürdüler. Geride bırakılan mürettebat ise gemiyi güvenli bir limana ulaştırdı.

Kaçırılan personelin nereye götürüldüğü ve haydutların personeli salmak için neler talep ettiği henüz bilinmiyor. Yaşanan üzücü olayın çözüme kavuşturulması için IMB tarafından çalışmalara devam ediliyor.

2017 İçerisinde Nijer Deltasında 56 Denizci Kaçırıldı

Bu son olay ile birlikte Nijer Deltası‘ndan bildirilen saldırı sayısı 15’i aşmış durumda. Dryad Maritime isimli deniz güvenlik şirketi  yetkilileri ise yaptıkları açıklamaya göre, sadece bu yıl Nijer Deltasında 56 denizci kaçırıldı.

Yorum Yap