1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kaynar Su İle Korsan Müdahalesi

Kaynar Su İle Korsan Müdahalesi

blank

Eski savaş filmlerinden hatırlayacağınız üzere düşman askerlerinin üzerine kızgın yağ dökülerek alt edilirlerdi. Bu sahne günümüzde de hala geçerliliğini korumaktadır. 18 şubat günü meydana gelen korsanlık olayında gemiye tırmanmaya çalışan korsan üzerine kaynar su dökülerek korsan etkisiz hale getirildi.

Daha sonra 27 filipinli personeli bulunan filipin bayraklı m/v Kudo isimli gemi üzerine korsanlar tarafından ateş açıldı fakat korsanların gemiye çıkmaları başarılı bir şekilde engelledi.

Olay günü gemi makina arızası nedeniyle Basilian’da (filipinler) Sibago adasının güney doğusundan 4,4 mil açıkta drif de beklerken meydana geldi. Gemi kendi imkanlarıyla yangın hortumları döşeyebilmişti.

Olay sonucunda sadece bir personelin kırılan cam neticesinde elinden yaralandığı ve diğer geri kalan personelin ise emniyette olduğu rapor edildi.

Filipin sahil güvenliğine göre; olayın duyulması sonrası olay yerine hemen en yakındaki bir gemi yönlendirilmiş ve korsanlar etrafta bulunamamış ve gemiye acil yardım gönderilmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap