1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Uyuşturucu Tacirleri Kokaini Gemi Direğine Gizledi

Uyuşturucu Tacirleri Kokaini Gemi Direğine Gizledi
+ - 1

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İzmit Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne bağlı Gemi Arama Timleri, Ekvador’dan gelen Singapur bandıralı bir gemide yaptıkları aramada, geminin baş direği içerisine gizlenmiş 600 bin TL değerinde kokain ele geçirdi.
Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğünün deniz yoluyla yapılan kokain kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında, Güney ve Orta Amerika’dan gelen tüm gemiler, ilk kez AB destekli bir eşleştirme projesi kapsamında oluşturulan ve halihazırda sekiz farklı operasyon bölgesinde faaliyet gösteren Gümrük Muhafaza Gemi Arama Timlerince detaylı olarak aranıyor. Gemide bulunan konteynerler ise başta X-Ray’ler olmak üzere son teknoloji ekipmanlarla kapsamlı bir şekilde kontrolden geçiriliyor.

blank
Gümrük Muhafaza Gemi Arama Timi

3 kilo 135 gram kokain ele geçirildi

Bu kapsamda, İzmit Limanı’nda yürütülen son uyuşturucu operasyonunda 3 kilo 135 gram kokain ele geçirildi. 24 Mayıs tarihinde saat 10.00 sularında İzmit Limanı’na yanaşan Ekvador çıkışlı Singapur bandıralı bir geminin narkotik dedektör köpeklerinin de katkısı ile yaşam mahalli, genel alanı ve makine dairesi İzmit Gemi Arama Ekibi tarafından detaylı olarak arandı.

blank

Yapılan kontrol sırasında, geminin baş direği içerisine gizlenmiş çöp torbalarına sarılı, ayakkabı tabanı şeklinde preslenmiş paketler görüldü. Paketlerin açılması sonucu paketlerin içerisinde toz formundaki beyaz renkli madde ele geçirildi. Narkotik madde analiz cihazları ile yapılan analizde maddenin uyuşturucu maddelerden kokain olduğu tespit edildi. Ekiplerin titiz çalışmaları sonucunda ele geçirilen 3 kilo 135 gram kokainin piyasa değerinin 600 bin TL olduğu öğrenildi. Olay sonucunda gözaltına alınan 4 şahıs başsavcılığa sevk edilirken bağlantılarının ortaya çıkartılması için soruşturma başlatıldı.

Kaynak: milliyet.com.tr

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. blank
    5 sene önce

    millet sapıtmış vallahi billahi şu mübarek ramazan gününde

Konu Hakkında Görüşünü Bildir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.