1. Ana Sayfa
  2. SEKTÖREL

Tüdev’den İstihdam Atağı

Tüdev’den İstihdam Atağı
+ - 0

TÜDEV Columbia Ship Management (CSM) Crew Manning Anlaşması

TÜDEV (Türk Deniz Eğitim Vakfı) Kariyer Planlama İktisadi İşletmesi, uzun uğraşlar sonrasında, bünyesinde farklı gemi tiplerinden yaklaşık 300 gemiyi barındıran CSM (Columbia Ship Management) firması ile anlaşarak, Türk zabitlerinin yurtdışına açılmasına büyük destek olacak bir projeye imza attı.


blank

Kuruyük, Dökme, Genel kargo, Konteyner, Tanker, Yolcu gemisi ve Süper yatlardan oluşan büyük bir filoya sahip olan uluslararası gemi işletme firması CSM, Türkiye’den seçeceği zabitleri artık TÜDEV üzerinden alacak. TÜDEV Kariyer Planlama İktisadi İşletmesi, CSM’ye yapılacak başvuruları alıp, değerlendirmeden geçirdikten sonra Columbia Ship Management yetkililerine sunacak olup, crewing (personel istihdamı) süreçlerinin tamamında ‘Crew Manning Agency’ olarak operasyonları yönetecektir.

Arz talep dengesi ve artan denizcilik okulu sayıları göz önüne alındığında, iş bulmakta güçlük çeken başarılı zabitlerin yurt dışına açılmasında ve yurt dışından ülkemize döviz girişi sağlanmasında önemli bir destek yaratacak olan bu projenin ülke denizciliğine faydalı olması beklenmektedir.

Yorum Yap