1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Türk Boğazları Havelsana Emanet

Türk Boğazları Havelsana Emanet
+ - 0

Türk Boğazları Havelsana Emanet ve yerli ve milli yazılımla yönetilecek HAVELSAN‘ın 2018 yılı Ocak ayından bu yana yürüttüğü Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Sistem Yükseltmesi ve İlavesi (TBGTH) Projesinin Geçici Kabul öncesi son aşaması olan Fabrika Kabul Testleri tamamlandı.

Testler Kapsamında

-HAVELSAN tarafından üretilen Gemi Trafik Hizmetleri (GTH) Yazılımı ile ASELSAN tarafından üretilen Radar, Elektro-optik ve Radyo Yön Bulucu Sistemleri’nin fabrika kabul testleri.

-HAVELSAN tarafından tedarik edilen Otomatik Tanıma Sistemi, VHF Telsiz Haberleşme Sistemi, Meteoroloji Sistemi, İzleme ve Güvenlik Sistemi ile bilgisayar donanımlarının mal kabulleri gerçekleştirildi.

blank

Kıyı Emniyetinin Hizmetinde

Proje kapsamında enstalasyonu ve entegrasyonu devam eden 2 adet Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi (GTHM), 16 adet Trafik Gözetleme İstasyonu (TGİ) ve 10 adet istasyon/fener/şamandıranın altyapı kurulumları ile tedarik edilen tüm sensör/elektronik sistemlerin Geçici Kabul Testlerinin yapılmasının ardından sistemin devreye alınması ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün (KEGM) kullanımına verilmesi planlanıyor.

Yorum Yap