1. Ana Sayfa
  2. Haberler

ISGEM Güney Kore’de 10 İmza Birden Attı

ISGEM Güney Kore’de 10 İmza Birden Attı
Isgem Güney Kore'de gerçekleştirdiği görüşmeler neticesinde 10 firma ile işbirliği anlaşması imzaları.
+ - 0

Kaptan Levent Akson ve Mühendis Burak Alkoç tarafından 2018 yılında kurulan Istanbul Gas & Energy Ship Management (ISGEM) yurt içinde ve yurt dışında atılımlarına devam ediyor.

Türkiye’deki spesifik projelerin yerli ve milli iş gücü ile yönetilmesi ve yürütülmesine odaklanan ISGEM, geçtiğimiz hafta Güney Kore’de üst düzey temaslarda bulundu.

blank

Güney Kore’li gemi inşaa ve yan sanayi alanlarında üreticiler ile görüşerek 10 ayrı firma ile işbirliği anlaşmaları imzaladıklarını belirten Alkoç, büyük üreticileri Türkiye’ye getirerek ortak hareket etme, tesis kurma ve bu “know how” ile ilerleyerek çıtayı daha da yükseltmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Alkoç ayrıca, uzakdoğu pazarında yıllardır faaliyetlerini sürdürmenin yanı sıra bu alana hakim olmak adına Güney Kore’de GS Marine firması ile de partnerlik anlaşması yaparak Yangsan şehrine ortak bir ofis açtıklarının altını çizdi.

blank

Güney Kore Gemi İşletmecileri Birliği ve armatörlerle de bir araya gelen ISGEM heyeti, ortak birçok konuda yeni işlere yelken açacaklarının işaretini verdiler.

ISGEM Uzakdoğu’da ve Türkiye’de bazı tersanelerle de yeni nesil gemiler ve inşalarına yönelik görüşmelerini yoğun şekilde sürdürüyor.

blank

Şirket yönetimi önümüzdeki aylarda yeni temsilciliklerine ve projelerine yönelik geniş çaplı bir seminer organize ederek denizcilik sektörü ile paylaşacaklarını duyurdu.

Yorum Yap