1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sahile Vuran Yatta Bulunan Kokain Halk Tarafından Yağmalandı

Sahile Vuran Yatta Bulunan Kokain Halk Tarafından Yağmalandı
+ - 0

Ada sakinleri uyuşturucu yüklü yatı yağmaladı

Radio New Zeland‘ın haberine göre polis, Nisan ayında kıyıya vurup alev alan bir yat ihbarı ile Faaite mercan adasına çağırıldığında yatta yanmakta olan 237 kilo kokain buldu.

Yanan yattan iki gemiciyi kurtaran yetkililer, bu kişileri gözaltına aldı.
Yetkililer var olduğu bilinen kokainin tamamının yangında yok olduğunu düşünüyordu. Fakat adada yaşayanlar yanmamış halde 370 kilo kokain buldu. Uyuşturucuyu bulan yerli halk, bunu yetkililere haber vermek yerine kendilerine sakladı.

Fransız yayıncı Polynesia Premiere‘e göre Faaite Belediye Başkanı Louis Williams, mercan adasında yaşayan 400 kişinin uyuşturucu kullanımında belirgin bir artış gördüğünde bunu yetkilere bildirdi.

Kanala konuşan belediye başkanı, “Gençler enkazdan uyuşturucuyu almış. Jandarmaları uyardım ama ne olacak bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Soruşturmayı yürüten yetkilere göre adada yaşayan gençler, enkazdaki uyuşturucuları yetkililerin görmemesi için adanın farklı bölgelerine sakladı.

blank
Faaite Mercan Adası Uydu Fotoğrafı

Faaite adasına giden Polynesia Premiere muhabiri, bölgede herkesin korku içinde yaşadığını aktardı. Pasifik Okyanusu uyuşturucu tüccarları için önemli bir rota haline dönüşmüş durumda. Radio New Zeland‘a göre bu yıl bu yatın dışında bölgede iki yatta daha toplam 1,4 ton kokain ele geçirildi.

Kaynak: Posta.com.tr

Yorum Yap