1. Ana Sayfa
  2. SEKTÖREL

Isgem’den Koreli Tersaneler ve Üreticilerle Yeni Işbirliktelikleri

Isgem’den Koreli Tersaneler ve Üreticilerle Yeni Işbirliktelikleri
+ - 0

Firma kurucu ortağı Mühendis Gürhan Burak Alkoç gönlümüz İstanbul’daki Expo fuarında ama yeni hedeflerimiz doğrultusunda kardeş ülke Güney Kore‘ye demir attık dedi…

ISGEM Group, GüneyKore’li Dünya çapındaki büyük firmalardan Samkang S&CM&T Shipyards, JeonJin Entech, Marine Stellar ve ExhClean firmaları ile NB, retrofit, repair, Oil & Gas Plant, Marine Scrubber Systems, Engineering, Column InternalsProduction, ”OpenClose Loop+Hybrid Type alanlarında işbirlikteliği anlaşmalarımızı imzaladı.

Üretim, satış, servis ağı, eğitim, yedek parça gibi konuları da kapsayan anlaşmalardan firmaların karşılıklı olarak memnun oldukarı görüldü. 20 yıldır bu coğrafyada birçok kez ilkleri başardıklarını ve çok güçlü temel attıklarını vurgulayan firma kurucucu ortağı, işin özü işinizi severek yapmak ve çok çalışmak dedi.

Hedeflerinin bu teknolojileri Türkiye‘ye getirerek know-how‘ı oluşturup, kazandırmak, üretim bandı oluşturmak, millileştirmek olduğunu söyleyen Alkoç; ayrıca üzerinde çalıştıkları farklı projeler olduğunu ve gidişhattan memnun olduklarını da sözlerine ekledi.

Güney Kore gemi işletmecileri birliğinin geleneksel toplantı davetine de iştirak eden Isgem heyeti, iş hacimlerini karşılıklı olarak artıracaklarına inandıklarını açıkladılar.

Uzakdoğuda doğru yatırımların, birlikteliklerin Ülkemizde yeni istihdam olanaklarına katkı sağlayacağını ve bu durumun kendileri için heyecan verici olduğunu belirten Alkoç denizcilik dışında farklı bir sektöre gireceklerinin de sinyallerini verdi.

Yorum Yap