1. Ana Sayfa
  2. GÜNDEM

Bir Türk Gemisi Korsanlar Tarafından Kaçırıldı

Bir Türk Gemisi Korsanlar Tarafından Kaçırıldı
Gine Körfezi’nin Nijerya açıklarında M/V Paksoy-1 isimli bir Türk gemisi korsanların saldırısına uğradı.
+ - 0

Gine Körfezi’nin Nijerya açıklarında M/V Paksoy-1 isimli bir Türk gemisi korsanların saldırısına uğradı. Gemide bulunan 10 Türk mürettebatın rehin alındığı açıklandı.

Kamerun’un Douala Limanı’ndan Fildişi sahili Abidjan Limanı’na boş olarak gitmekte olan Paksoy-1 isimli Türk yük gemisinin korsanların hedefi oldu.

Tamamı Türk vatandaşı olan 10 denizci, 13 Temmuz’da akşam saatlerinde meydana gelen olayda korsanlar tarafından rehin alındı.

Geminin sahibi olan Firma Kadıoğlu Denizcilik, korsanlık olayı teyit etti. Kadıoğlu Denizcilik’ten yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı:

Kamerun’un Douala limanından / Fildişi sahili Abidjan limanına boş olarak gitmekte olan 8900 Dwt Türk bayraklı Paksoy-1 isimli yük gemimize yaklaşık olarak 02:58N – 004:40E mevkinde Nijerya Brass kıyısının 124 mil (230 kilometre) güneybatısında silahlı korsanlarca saldırıya uğramış.

Gemideki iletişim ve seyir cihazlarına zarar verilmiş ve tamamı Türk vatandaşı 10 denizci arkadaşımız korsanlar tarafından rehin alınmıştır.

Bölgeden alınan ilk haberlere göre; yaralanma ve can kaybının yaşanmadığının aktarıldığı açıklamada, “Tüm personelimizin salimen serbest bırakılmaları için çalışmalarımız devam etmektedir” ifadesi yer aldı.

18 Kasım 2018 tarihinde Paksoy 1 isimli gemi Almanya’nın kuzey batı bölgesinde başka bir gemi ile çatışarak gündemde yer almıştı

Kaynak: Birgün.Net

Yorum Yap