1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Dünya’nın En Büyüğü Denizlerde

Dünya’nın En Büyüğü Denizlerde
+ - 0

Dünyanın en büyük konteyner gemisi olan “MSC Gülsün“, pazartesi günü kuzey Çin’in liman şehri Tianjin’den yola çıkarak kuzeybatı Avrupa’ya doğru yol almaya başladı. 

MSC Mediterranean Deniz Taşımacılığı Şirketi Genel Müdürü Jonathan Zhu, maksimum 224.986.4 ton yük taşıyabilen “MSC Gülsün” gemisinin 20′ DC boyutunda 23,756 konteyner taşıma kapasitesine sahip olduğu bilgisini verdi.

399,9 metre uzunluğunda ve 61,5 metre genişliğinde olan geminin, Qingdao, Shanghai, Algeciras, Gdansk, Kaliningrad ve Rotterdam gibi çeşitli limanları ziyaret ederek kuzeybatı Avrupa’ya varması planlanıyor.

China Ocean Shipping Agency Tianjin Şirketi Genel Müdürü Yu Lei, gemide yer alan yük içeriğinin demir çelik malzemesi, mobilya ve kimyasal içerikli ürünlerden oluştuğunu aktardı.

180’den fazla ülke ve bölge ile olan ticari bağlantılarla, Tianjin Liman’ı şu anda Çin Halk Cumhuriyeti’nin öncülük ettiği Kuşak ve Yol İnisiyatifi’nde önemli bir rol oynuyor. Limandan konteyner çıkısı bu yılın ilk yarısında 8,33 milyon ton yüke ulaşarak yüzde 6,7 artış gösterdi.      

Yorum Yap