1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Batmak Üzere Olan Tekneden 68 Yolcu Kurtarıldı | Video

Batmak Üzere Olan Tekneden 68 Yolcu Kurtarıldı | Video
+ - 0

Güney Afrika Cape Town şehri ile Robben Adası arasında düzenli sefer yapan bir yolcu teknesi su almaya başlayınca yan yatmaya başladı. Olay üzerine acil durum çağrısı yapan gemiye, deniz arama ve kurtarma birimleri, helikopter destekli kurtarma botları ile yardıma yetişti.

Kurtarma birimleri olay yerine ulaştığında teknede bulunan yolcuların yarıya yakınının can sallarına bindiği, bir kısmının ise sadece can yeleği kullanarak suya atladıkları görüldü. Batmakta olan teknede bulunan yolcular, kaza yerine yakın bulunan başka bir yolcu teknesine transfer edildi.

Yolcuların Tamamı Kurtarıldı

Panik ile suya atlamış olan yolcular Tıbbi müdahale için hastahaneye kaldırıldı. Hastahaneye kaldırılan yolculardan bazıları hafif şiddette hipotermi teşhisi ile tedavi altını alındılar. Operasyon sonucu teknede bulunan 68 yolcunun tamamı kurtarıldı.

Yolcuların can güvenliği sağlandıktan sonra batmak üzere olan yolcu teknesi kurtarma ekipleri tarafından Masa Koyu‘na çekilerek, içinde ki su tahliye edildi. Yerel otoriteler kazanın nedenini soruşturmaya devam ediyor.

Yorum Yap