1. Ana Sayfa
  2. GÜNDEM
  3. KPSS Güvertecileri Üzdü

KPSS Güvertecileri Üzdü

blank

Lisans mezunlarının merakla beklediği KPSS kontenjanları belli oldu. Denizcilik Fakültesi ve Gemi İnşa Mühendislerinin alımları Ulaştırma ve Altyapı bakanlığına bağlı olarak Denizcilik Sörvey Mühendisi olarak gerçekleştirilmektedir.

Lisans mezunları için düzenlenen KPSS sınavı 2 yılda bir gerçekleşmekte ve en son alım 2016 yılında gerçekleşmişti. Bu yıl açıklanan kadrolara baktığımızda ise, Güverte bölümü mezunları için yani Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği için hayal kırıklığı oluşturmuş ve alım yapılmayacaktır.

Açıklanan kadrolara baktığımızda 5 farklı il için alım yapılacak ve alım sadece Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği ve Gemi İnşa mezunları için yapılacaktır.

Açıklanan Kadrolar

Aşağıdaki listeye baktığımızda alım yapılacak il ve kontenjanlar gözükmektedir. 5 farklı il yani: Çanakkale, Zonguldak, Trabzon, Muğla ve Hatay için birer kişiden olmak üzere 5 kişi Denizcilik Sörvey Mühendisi yani Port State Control Officer olarak devlette istihdam edilecektir.

blank

blank

Başvuru Şartları

2.4. DENİZCİLİK SÖRVEY MÜHENDİSİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığındaki Denizcilik Sörvey Mühendisi kadrosunu tercih edecek adayların genel şartların yanında aşağıdaki şartları da taşımaları gerekmektedir:

  1. Tercih işlemlerinin son günü itibariyle, Uzakyol Vardiya Zabiti, Uzakyol Vardiya Mühendisi/makinist veya üstü ehliyetlerden birisine sahip olarak denizcilik alanında iki yıl çalışmış olmak veya Gemi İnşa Mühendisi olarak mesleğinde en az iki yıl çalıştığını kayıtlarla (görev yaptığı iş, alan ve görev sürelerini gösterir ıslak imzalı evrak) belgelemek veya son başvuru tarihi itibariyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının denizcilikle ilgili birimlerinde toplamda en az üç yıl hizmeti bulunmak ve Bakanlıkça gemilerin denetim ve belgelendirmesine yönelik düzenlenen eğitim programlarına katılıp başarılı olmak.
  2. Renk körlüğü ile %40’ı aşan oranda engeli bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek.

Başvuru Koşulları

  • Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek (En az 70 YDS Puanı)
  • Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması
  • Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Gemi Makinaları veya Gemi Makineleri lisans programlarının birinden mezun olmak.
  • Gemi İnşaat ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği veya Gemi İnşaatı Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
  • Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
Yorum Yap

Yorum Yap