1. Ana Sayfa
  2. DENİZ KÜLTÜR
  3. Gemiadamları İçin En Rahat Uçak Koltuğu Seçimi

Gemiadamları İçin En Rahat Uçak Koltuğu Seçimi

Uçakta Koltuk Seçimi

Denizciler Dünya’nın bir yerinde gemiye katılabilmekte ve bu da uzun uçuş yolcularıyla gerçekleşmektedir. Bazen bu yolculuklar o kadar yorucu geçer ki üstüne bir de dar koltukla karşılaşıldığında seyahat tam bir rezalete dönüşür.

En Rahat Uçak Koltuğu Seçimi

Gemi adamlarının uçak biletleri ekonomi sınıfından olduğu için daha rahat bir koltuk seçimi yapmak gemi adamını bir nebze daha rahat hissettirmektedir. En iyi koltuk seçimi yapabilmek için Gemiadamları İçin En Rahat Uçak Koltuğu Seçimi başlıklı yazımızda uçak tiplerini kategorilere ayırıp derledik.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçtuğunuz havayollarının uçak modelleri aynı olsa bile farklı tasarım sebebiyle en iyi koltuğun yerini değiştiriyor. Ama ortak yönleri vardır.

Arka Tarafa Gittikçe Daralır: Her yolcu uçağında özellikle ekonomide uçağın arkasına doğru ilerledikçe, koltuk aralıkları daralmaya başlar. Bazen de ovalleşme nedeniyle 3’lü olan koltuklar ikiye de inebilir. Bu nedenle arka taraftan yer almayın çünkü hem dar hem de düşük geriye yatma açıları vardır.

En ön koltuklar: Business class dan sonraki koltuklarda da kabin kaplamaları nedeniyle rahat edemeyebilirsiniz.

Ortaya Dikkat:  Eğer hava yolu firmasının uçağı geniş gövdeli ise, koltuklar ortada beşli olabilir. Bu nedenle tuvalete gitmek için 2 kişinin arasından durmadan geçmek durumunda kalabilirsiniz.

Mutfak veya tuvalete yakın koltuklar: Uçak kuzinesine yakın olan koltuklar, mutfaktaki ikram hazırlıkları veya tuvalete giriş-çıkışlar sebebiyle sizi rahatsız edebilir. 

Çıkıştaki koltuklar koltukları: Acil çıkış kapılarının bulunduğu yerlerdeki koltuklar göreceli olarak aralıkları daha geniştir. Ama buradaki dezavantaj ise bu koltukların geriye yatış oranları daha düşüktür.

deniz-kultur - uçaklardaki en iyi koltukların seçimi - Gemiadamları İçin En Rahat Uçak Koltuğu Seçimi
deniz-kultur - Uçak koltuğu seçimi 1 - Gemiadamları İçin En Rahat Uçak Koltuğu Seçimi

THY’ye ait Boeing 777-300 Uçaklarının Koltuk Konfigürasyonu aşağıdaki gibidir.

deniz-kultur - THY 777 300 uçakları - Gemiadamları İçin En Rahat Uçak Koltuğu Seçimi
Yorum Yap

Yorum Yap