1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

TİTANİK – Titanic – 1997 | IMDB 7,8/10

TİTANİK – Titanic – 1997 | IMDB 7,8/10
2
+ - 0

blankIMDb: 7.8/10 (813912 oy)
Tür: Dram, Romantik – ABD
Yönetmen: James Cameron
Senarist: James Cameron

FİLM KONUSU

Dünyanın hatırlamak istemediği deniz kazası olan “Titanik faciası”, dev prodüksiyonlara imza atmış olan James Cameron tarafından çekilen muhteşem bir film.

Titanik inşaa edilirken teknolojinin son sürat ilerlediği bu dönemlerde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorunun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. “Titanic” adlı dev transatlantik gemisi ise, insanların doğa anaya gövde gösterisi niteliğindedir.

Bu “İhtişamlı düşler gemisi” nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmek üzere kumarda kazandığı  gemi biletini kulllanarak gemiye binen , Jack isminde genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç, güzel bir  kız da vardır. İki genç, tesadüf eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmadan birbirlerine yakınlaşacaktır.

Bu arada doğa ana, insanoğlunun günden güne artan bencilliğine ve kibirine bir son vermeyi planlamaktadır. Sefere çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912 yılında, Titanic iki saat kırk dakika süren ve ikiye ayrılıp batmasıyla son bulan, Yürek burkan olayların başlamasına sebep olacak olan buz dağına çarpacaktır.

James Cameron`un, izleyenlere bir zaman makinesiyle yolculuk ettiğini hissettirecek ölçüde gerçeğe yakın filmi “Titanic”, bugüne kadar yapılmış olan en pahalı film ünvanına sahip.  Tam 14 dalda Oscar adayı olan film bunlardan “En İyi Film” dahil 11 ödül kazanarak, Ben-Hur`un 11 ödüllük rekorunu da kırmış oldu.

Fragman

[divider style=”solid” top=”40″ bottom=”40″]

Yorum Yap