1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Katarlı Firmadan Türkiye Bağlantılı Hat

Katarlı Firmadan Türkiye Bağlantılı Hat
+ - 0

Katarlı bir denizcilik firması olan Milaha, Avrupa’daki bağlantısına başlıyor. Bu yeni hat ile Karadeniz ve Akdeniz birbirine bağlanacak ve gemiler, Yunanistan, Türkiye, Gürcistan ve Rusya limanlarına uğrayacak.

Türkiye, Karadeniz ve Akdeniz arasında direkt bir konteyner hattı kurmayı hedefleyen Milaha firması, Yunanistan, Türkiye, Gürcistan ve Rusya’yı birbirine bağlayacak. Black Sea Express Service (BSX) isimli servis kapsamında Atina, İstanbul, Poti ve Novorossiysk limanlarına uğrak yapılacak.

Katarlı Milaha, bu yeni hat için 1700 TEU kapasiteli 2 gemiyi devreye sokacak. Firmanın gemileri ayrıca 300 adetlik soğutuculu konteyner kapasitesine sahip olacak.

Milaha İcra Kurulu Başkanı Abdulrahman Essa El Mannai, yeni sundukları BSX servisinin şirketin yeni pazarlarla genişleme stratejisindeki başarısını gösterdiğini vurgulayarak, “Bu servis Karadeniz bölgesindeki varlığımızı güçlendirirken, Akdeniz’e olan erişimimizi de genişletiyor” dedi.

Katarlı denizcilik şirketi, filosundaki tanker, römorkör ve konteyner tipi gemilerle bölgesindeki en güçlü oyuncular arasında yer alıyor.

Kaynak: Dünya

Yorum Yap