1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Fujairah Limanında Torpido Saldırısı

Fujairah Limanında Torpido Saldırısı
+ - 0

Suudi gemilere yapılan torpido atağı sonrası bugün de iki adet Orta Boyut (Medium Range) tankere Fujairah limanında torpido saldırısı yapıldı. Saldırı öncesi düşüş eğilimi gösteren petrol fiyatları, saldırı sonrası artışa geçti.

Front Altair isimli Ürün Tankeri (Product Tanker) Fujairah geçişi sırasında saldırıya maruz kaldı. Saldırı sonrası gemide patlama ile yangın meydana geldiği ve geminin acil durum sinyali (distress) göndererek gemiyi terk ettikleri öğrenildi.

blank

Aynı bölgede bulunan ve Bernhard Schulte isimli Alman firmasına ait Kimyasal Tanker olan Kokuka Courageous isimli gemi de saldırıdan etkilenmiştir.

Bernhard Schulte firmasının verdiği bilgiye göre; geminin bordasının büyük bir açılma meydana geldiği görülmektedir. Ayrıca tüm personelin durumun iyi olduğu ve sadece ufak tefek yaralanmanın olduğu şirketin internet sitesinden açıklanmıştır.

Her iki gemi de saldırı sırasında İran limanlarından 50 km uzaklıkta olduğu öğrenilmiştir. İngiliz menşeli gemi kazalarını araştırma kurumu MAIB ise, bölgeden geçen gemilerin çok dikkatli olmasını ve iran karasularından açık geçilmesini önermektedir.

Kaynak: Bloomberg

Yorum Yap