1. Ana Sayfa
  2. İlginçler
  3. Hatalı Hesap, Gemiyi Devirdi

Hatalı Hesap, Gemiyi Devirdi

Hatalı Hesap, Gemiyi Devirdi

Batan Geminin Nötr Gm İle Limandan Ayrıldığı Tahmin Ediliyor


M/V Southern Phoenix
 isimli konteyner gemisi limandan kalktıktan kısa bir süre sonra alabora oldu.
Fiji Times gazetesinin haberine göre, Suva Limanı‘ndaki yüklemesinden sonra seyre kalkan gemi 0300LT’da stabilitesini kaybetti. Yan yatmaya başlayan gemiden düşen 10 konteyner geminin bir anda dengesini kaybetmesine neden oldu. Gemi personeli, yarı batık geminin üzerine tutunarak kurtarılmayı bekledi. Tek teselli olayda can kaybının yaşanmamış olması.

Olay hakkında geminin hatalı yükleme yapılarak Nötr GM ile limandan ayrıldığı düşünülüyor. Liman otoriteleri kalkış öncesi gerekli hesaplamaları ve GM değerini kontrol etmesine rağmen, kazanın neden  ve nasıl yaşandığı gerçekten büyük bir soru işareti.

Yetkililer soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

Gemi Detayları;

Ex Name: Rachel
IMO: 8520434
MMSI: 352908000
Call Sign: 3FHJ3
Flag: Panama [PA]
AIS Vessel Type: Cargo
Gross Tonnage: 3113
Deadweight: 4285 t
Length Overall x Breadth Extreme: 88m × 14m
Year Built: 1986
Status: Active

 

Yorum Yap