DENİZDE İSYAN (1995)

IMDB: 7,3/10 – ‎85.933 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
Yönetmen: Tony Scott
Senarist: Michael Schiffer

FİLM KONUSU

Hayatında saçmalığa hiç yer olmayan yetenekli Yüzbaşı Frank Ramsey (Hackman) ve yeni atanan ilk subayı Ron Hunter (Washington) global bir krizin tam ortasına düşerler. Radikal milliyetçilerin 3. Dünya Savaşı’nı başlatmakla tehdit ettikleri Rusya’ya giden bir nükleer denizaltıyı yönetmektedirler. Fakat füzelerini fırlatmaları emrini veren doğruluğu onaylanmamış bir mesaj aldıklarında, Ramsey ve Hunter emirlerin geçerliliği konusunda çatışırlar.

Burunlarının ucundaki nükleer tehlike, denizaltında çıkan ayaklanma ve bütün mürettebatı birbirine düşüren anlaşmazlığı çözmek, dünyanın kaderine karar verecekti.Dünya çapında bütün seyirciler tarafından bir hit olarak değerlendirilen Denizde İsyan, gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmleri arasında su yüzeyine çıkıyor.

Fragman


U-571 (2000)

blank

IMDB6,6/10 – ‎68.401 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
Yönetmen: Jonathan Mostow
Senarist:  Jonathan Mostow, Sam Montgomery, David Ayer,

FİLM KONUSU

1942 yılı Nisan ayınfa Hitler’in U-Botları Atlantik’te müttefik gemilerini yok etmekte ve Amerika’nın doğu kıyılarına doğru ilerlemektedir. U-Botların radyo frekansları kırılamadığından dolayı S-33 mürettebatı özel bir göreve gönderilmektedir. S-33 Mürettebatı Alman radyo şifreleyici aleti Enigma’yı ele geçirmek için tehlikeli macerya atılacaktır.

Planları ise Alman kılığında Alman gemisine girip Enigma’yı çalmak olacaktır ama bu durumun kötü tarafı tehlikeli sular altında yapacakları olmalarıdır. Sitemizden 720p seçeneği ile U-571 HD izleyebilirsiniz. Sitemizdeki U-571 film izleyicilerine iyi seyirler dileriz.

Fragman


KARA DENİZ (2015)

blank

IMDB6,4/10 – ‎28.035 oy
Tür: Macera, Dram
Yönetmen: Kevin Macdonald
Senarist:  Dennis Kelly

FİLM KONUSU

The Eagle ve Marley filmlerinin yönetmeni Kevin MacDonald’ın yönetmenliğini üstlendiği film, suların altında yolculuk etmekte olan bir denizaltıda geçiyor ve bu birimde çalışmakta olan insanların birbirlerinin kusurlarını kabul ederek yaşamayı öğrenmesine odaklanıyor.

Buradaki zorlu yaşam koşullarında hayatta kalmaya çalışan insanlar, korku ve insanoğlunun karanlık karakteristikleriyle baş etmek zorundadır. Gittikçe gerginleşen atmosfer, ekip üyelerinin de vahşete doğru ilerlemesine neden olur. İnsanlıktan uzaklaştıkça, yaşadıkları bu macera içerisindeki tek düşmanlarının kendileri olduklarını fark eden birkaç görevli, hayatlarını kurtarmak için mücadele etmeye başlar.

Fragman


SAHİL GÜVENLİK (2017)

blank

Tür: Komedi, Aksiyon
Yönetmen: Seth Gordon
Senarist: Seth Gordon

DİZİNİN KONUSU

Mitch Buchannon kendini işine adamış, cesur ve sorumluluk sahibi bir cankurtarandır. Sorumlu olduğu koyu korumak onun için her şeyden önce gelmektedir. Emerald körfezinde bir yerel kahramana dönüşmüştür. Onunla birlikte çalışan ekibiyle hiçbir sorunu yoktur ve ekip görevlerini mükemmel bir şekilde yerine getirmektedir. Ancak günün birinde aralarına yeni bir ekip üyesi daha katılır. Bu küstah yeni cankurtaran Mitch’in sinirlerini bir hayli zorlayacaktır. Ancak koyu tehdit eden bir suç planı su yüzüne çıkınca ikili aralarındaki çekişmeyi bir kenara bırakıp birlikte olmak zorundadır…
90’ların meşhur dizisi Sahil Güvenlik (Baywatch) beyazperdeye uyarlanan filmin başrollerini Dwayne Johnson ve Zac Efron üstlenirken, Priyanka Chopra, Alexandra Daddario, Jon Bass, Kelly Rohrbach ve Ilfenesh Hadera da kadroda yer alıyor.

Fragman


THE LAST SHIP (2014)

blank

IMDB: 7,5/10 – ‎45.753 oy
Tür:Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
YönetmenSteven Kane
Senarist:Steven Kane

DİZİNİN KONUSU

Dizide Nathan James isimli gemide, kendimizi kutuplarda buluyoruz. Amerikan Donanma Gemisi, yaklaşık 5 aydır kutuplardadır ve dönüş zamanı gelmiştir. Gemide donanmaya eşlik eden bilim adamları, gemi kaptanı ve mürettebat ile gizlilik kuralları gereği, önemli görevleri hakkında bilgi vermezler. Gemi bu görevler adına, son 5 ayını dış dünyadan izole olarak, denizde geçirmiştir. Dönüş zamanı geldiğinde ise, bir gariplik olduğu hissedilir. Kaptan Tom Chandler bu durum üzerine, her şeyi öğrenmek için bilim adamlarından Dr. Scott’u konuşturur. Son 5 ay içinde kızıl grip denilen tehlikeli bir virüs, 5 milyarın üstünde insanın ölümüne sebep olmuştur. Dünya yok olmanın eşiğine gelmiş, hükumet düşmüş ve ordular dağılmıştır.Bu durumu öğrenen gemi mürettebatı ve kaptan Chandler, herşeyi göze alarak Nathan James ile umudun öncüsü olmak için çalışacaklardır. Bilim adamlarının herkesten gizlediği bilgi, bu tehlikeli virüsü yenecek bir aşı üretilmiş olmasıdır.

Fragman

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. blank

    Greyhound ve Fire at Sea filmleri de listeye girmeli.

Konu Hakkında Görüşünü Bildir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.