DÜŞMAN ELLERİNDE (2004)

IMDB: 6,0/10 – ‎3.420 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
Yönetmen: Tony Giglio
SenaristJohn E. Deaver

FİLM KONUSU

Yine karşınızda kaliteli bir film. Özellikle savaşın psikolojik yanını işlemiştir. Verdiği mesajlar ve el ele verildiği zaman insanların herşeyin üstünden geldiğini bariz bir şekilde göreceksiniz. Senaryosu harikadır fakat aksiyon yönü çok azdır. Diğer savaş filmlerinden ayrılıyor nedeni ise; Amerikan askerleri ve Alman askerleri birbirine yardım ediyor. Kesinlikle izleyin, İyi Seyirler.

Fragman

SESSİZ VE DERİNDEN GİT (1958)

IMDB: 7,4/10 – ‎8.560 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
Yönetmen: Robert Wise
Senarist: John Gay

FİLM KONUSU

Clark Gable’nin en iyi filmleri arasında yer alan bir yapıt. Eski bir yapım olduğu için farklı bir tercih olabilir sizin için. Filmin tamamı denizaltında geçiyor. Denizaltını batıram Japon Destroyerini yok etmek isteyen denizaltının kaptanının hikayesini izleyeceksiniz. Süresi harika 92 dakika. Eski savaş filmlerini sevenler kaçırmasın. İyi Seyirler.

Fragman

HAYALET (2013)

IMDB: 5,9/10 – ‎12.217 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
YönetmenTodd Robinson
SenaristTodd Robinson

FİLM KONUSU

Gerilim-savaş filmi. Rus denizaltı kaptanının savaşı önlemek için verdiği amansız mücadele. Aksiyon az, politik gerilim ağırlıkta. Siyasi oyunları, entrikaları bol bol göreceksiniz. Savaş filminin olmazsa olmazı. Sürükleyici bir film. Senaryo sizleri tatmin edecektir. Soğuk-savaş temalı bir denizaltı filmi. William Fitchtner ve Ed Harris ile savaşın diğer yüzüne doğru yol alın..

Fragman

DİPTEKİLER (2002)

IMDB: 6,2/10 – ‎18.950 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
YönetmenDavid Twohy
SenaristLucas Sussman

FİLM KONUSU

Diğer filmlerimize göre çok farklı bir konu karşınızda. Soğuk savaş ve 2.Dünya savaşı konusunu bırakıyoruz. Bir Amerikan denizaltısı, Almanlar tarafından batırılmış İngiliz donanmasına ait gemiden sağ kalmış 3 ingiliz askerini denizaltısına alır. Ondan sonra garip olaylar olmaya başlar. Bir savaş filminde korkuyu göreceksiniz. Yeni olaylar ve sırlar film boyunca sizlere kendini gösterecek. Biraz karışık bir filmdir tam konsantre olmanızı belirtmeliyim. Ufak yerleri kaçırmayın. İyi Seyirler

 

Fragman

ABYSS (1989)

IMDB: 7,6/10 – ‎141.896 oy
Tür: Macera, Aksiyon, Savaş
YönetmenJames Cameron
SenaristJames Cameron

FİLM KONUSU

James Cameron’dan kült bir film. 1990 yılında ”En İyi Görsel Efekt” ödülü almış bir yapıt. Diptekiler filmi gibi macera, gizem vardır. Ondan bir noktada ayrılıyor. Filmimizde bilim-kurgu ve uzaylı teması var. Tek handikapı biraz uzun olması. Filmimizde aksiyon ve heyecan yok ama gizem ve bilimkurgu var. Filmin tamamı su altında geçiyor. Sürükleyici bir dingillik söz konusu. Filmi kesinlikle izleyin.Özellikle bilimkurgu hastaları.

İyi Seyirler

Fragman

Yorum Yap