AÇIK DENİZ (2004)

Vizyon Tarihi: 20 Ağustos 2004
Yer: ABD
Tür: Dram ,  Gerilim
Süre: 79 Dak.
Yönetmen: Chris Isaak
Oyuncular: Blanchard Ryan ,  Daniel Travis ,  Saul Stein ,  Steve Lemme ,  Cristina Zenarro
Senaryo: Chris Kent

FİLM KONUSU

Susan ve Daniel çifti tatil için bir adaya giderler. Adaya vardıkalrında ilk yapmak istedikleri, su altına tüple dalış yaparak sualtının güzelliklerini görmektir. Ancak olaylar silsilesi böylelikle başlamış olur. İlk başlarda her şey yolundayken, dalış turunu düzenleyen ekip, Susan ve Daniel’i okyanusun ortasında unutarak sahile geri dönerler. Yüzeye çıktıklarında teknenin gittiğini fark edip, okyanusun ortasında yapayalnız kaldıklarını anlayan çift büyük bir panik yaşarlar. Bir taraftan açlık ve susuzluk, öbür taraftan köpek balıkları ve deniz analarıyla mücadele etmek zorunda kalan çift bakalım nasıl kurtulacaklar. Keyifli Seyirler…

Fragman


THE PERFECT STORM (2000)

blank

IMDb: 6.4/10 (139,090 oy)
Vizyon Tarihi: 15 eylül 2000
Yer: ABD
Tür: Aksiyon ,  Dram ,  Macera
Süre: 130 Dak.
Yönetmen: Wolfgang Petersen
Oyuncular: George Clooney, Mark Wahlberg, John C. Reilly, Diane Lane, William Fichtner

FİLM KONUSU

Kaptan Billy Tyne önderliğindeki 6 kişilik ekip, verimsiz geçen avdan hiç memnun değildir. Şanslarını bu kez doğuda denemek isterler. Andrea Gail adlı tekne ile Massachusets’ten Kuzey Atlantik’e doğru yelken açarlar. Sorunsuz geçen yolcululuk havanın birdenbire bozması ile değişmeye başlar. Kaptan Tyne ve ekibi tarihin en büyük fırtınasının ortasında kalmıştır.

Fragman;


DÜNYANIN UZAK UCU (2003)

blank

Vizyon Tarihi: 28 Kasım 2003
Yer: ABD
Tür: Aksiyon ,  Dram ,  Macera
Süre: 138 Dak.
Yönetmen: Peter Weir
Oyuncular: Russell Crowe ,  Paul Bettany ,  Joseph Morgan ,  Billy Boyd ,  James D’Arcy
Senaryo: Peter Weir

FİLM KONUSU

Napolyon yönetiminde ki savaşlar zirve noktasına ulaşmıştır. Napolyon’un dünyanın hakimiyetini ele geçireceği endişesi en çok İngiltere kraliyetinde hissedilmektedir. İngiliz hükümeti, Brezilya sahillerinde görevli Yüzbaşı Aubrey (Russell Crowe) kumandası altında ki savaş gemisini, Fransızların o bölgede bulunan en güçlü gemisi olan “Acheron” adlı  savaş gemisini batırmakla görevlendirir. İki geminin ilk karşılaşmasında İngiliz gemisi çok büyük hasar alır  fakat sis sayesinde batmaktan mucizevi şekilde kurtulur. Fakat Yüzbaşı Aubrey, Manevra kabiliyeti kendisinden çok üstün olan ve güçlü silahlarla donatılmış Fransız gemisini takip etmeye kararlıdır. Pasifik Okyanusunda sürdürdükleri takip uzadıkça, yaşam ve ölüm arasında ki ince çizgide gidip gelirler.
Keyifli seyirler…

Fragman


HIZ TUZAĞI -2- (1997)

blank
Vizyon tarihi: 24 Ekim 1997 (2s 10dk)
Yönetmen: Jan de Bont
Oyuncular: Sandra Bullock, Jason Patric, Willem Dafoe devamı
Tür: Aksiyon, Gerilim

FİLM KONUSU:

Annie Porter, sevgilisi ile büyük bir yolcu gemi vasıtasıyla Karayip’ler de tatile çıkacak olan sıradan bir hanımdır. Bulundukları geminin otomasyon sistemi, şeytani fikirlere sahip olan bir yazılım uzmanı tarafından ele geçirilir. Bütün gemiyi ve içindeki yolcuların hayatını tehdit eden bilgisayar korsanının hastalıklı emelleri vardır. Sistemin ele geçirilmesinden sonra gemi ve içinde bulunanlar için ölüm kalım savaşı başlamış durumdadır. Eğer geminin hızı düşerse, bilgisayar korsanı tarafından geminin belli yerlerine bırakılmış bombalar patlayacak ve gemi içindekilerle beraber batacaktır. Keanu Reeves ve Sandra Bullock’un baş rolde oldukları, serinin en ses getiren filmi olan”Speed 2: Cruise Control”, ilk filmde otobüsteki macerayı bu defa  gemiye taşıyor.  Keyifli seyirler.

 Fragman


TITANIC (1997)

blank

IMDb: 7.7/10 (813912 oy)
Tür: Dram, Romantik – ABD
Yönetmen: James Cameron
Senarist: James Cameron

FİLM KONUSU

Dünyanın hatırlamak istemediği deniz kazası olan “Titanik faciası”, dev prodüksiyonlara imza atmış olan James Cameron tarafından çekilen muhteşem bir film. Titanik inşaa edilirken teknolojinin son sürat ilerlediği bu dönemlerde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorunun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. “Titanic” adlı dev transatlantik gemisi ise, insanların doğa anaya gövde gösterisi niteliğindedir. Bu “İhtişamlı düşler gemisi” nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmek üzere kumarda kazandığı  gemi biletini kulllanarak gemiye binen , Jack isminde genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç, güzel bir  kız da vardır. İki genç, tesadüf eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmadan birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa ana, insanoğlunun günden güne artan bencilliğine ve kibirine bir son vermeyi planlamaktadır. Sefere çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912 yılında, Titanic iki saat kırk dakika süren ve ikiye ayrılıp batmasıyla son bulan, Yürek burkan olayların başlamasına sebep olacak olan buz dağına çarpacaktır. James Cameron`un, izleyenlere bir zaman makinesiyle yolculuk ettiğini hissettirecek ölçüde gerçeğe yakın filmi “Titanic”, bugüne kadar yapılmış olan en pahalı film ünvanına sahip.  Tam 14 dalda Oscar adayı olan film bunlardan “En İyi Film” dahil 11 ödül kazanarak, Ben-Hur`un 11 ödüllük rekorunu da kırmış oldu.

Fragman

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. blank

    Greyhound ve Fire at Sea filmleri de listeye girmeli.

Konu Hakkında Görüşünü Bildir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.