1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi

Denizde Tele Sağlık Hizmetinden Nasıl Faydalanılır?

Denizde Tele Sağlık Hizmetinden Nasıl Faydalanılır?
+ - 0

Türkiye karasuları veya dünyanın herhangi bir yerinde teknenizde iken sağlık sorunları yaşamanız durumunda Türk gemilerine ve Türk vatandaşlarına Sağlık Bakanlığına bağlı TeleSağlık Merkezi Baştabipliği’nin ücretsiz danışma hizmeti mevcuttur.

Denizde iken sağlık sorunu yaşamanız durumunda veya sağlıkla ilgili herhangi bir şüpheye düşmeniz durumunda TeleSağlığı arayabilirsiniz. Direkt olarak telefon başında sizi hekim karşılayacaktır. Kendilerine yaşamakta olduğunuz sağlık sorununu anlatmanız durumunda size alacağınız ilacı veya uygulayacağınız ilk yardım metodunu söyleyeceklerdir. Görüşme esnasında sizden teknenizde bulunan ilk yardım çantanızdaki ekipmanların ve ilaçların listesini isteyebilirler.

blank

Yaşanan sağlık probleminin önemine göre TeleSağlık Birimi, hastanın hastahaneye transferi için gerekli organizasyonu Sahil Güvenlik‘in desteği ile yapar.

Tele Sağlık Merkezi, Türk ve yabancı, hava ve deniz araçlarına yönelik uzaktan sağlık hizmeti veren yetkili bir merkezdir. Tüm çağrılar ve tıbbi kayıtlar özel bir yazılım programına kayıt edilmekte ve takip edilmektedir.

Hangi Durumlarda Hizmet Alınabilir?

  • Denizde ve/veya havada seyir halindeyseniz;
  • Hastalık ve/veya sağlık ile ilgili uzaktan eğitim ve danışmanlık hizmeti için,
  • Acil durumlarda tıbbi danışmanlık alabilmek için,

24 saat kesintisiz hizmet veren Tele Sağlık Merkezine ulaşabilir sağlık görevlilerimiz ve hekimlerimizden bilgi, eğitim ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Kurum Misyonu

Seyir halindeki ulusal ve uluslararası deniz ve hava araçlarından gelebilecek sağlık yardım taleplerine uzaktan tıbbi yardım danışmanlığı yapmak, gerektiğinde tıbbi tahliye organizasyonunu ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak gerçekleştirmektir.

Kurum Vizyonu

Tıbbi danışmanlık ve arama kurtarma faaliyetlerinde uluslararası düzeyde doğru, hızlı, etkin ve verimli hizmet sunarak diğer Tele Sağlık uygulamaları için referans gösterilecek öncü model olmaktır.

Tele Sağlık Merkezi Başhekimliği İletişim Bilgileri

Adres: Zuhuratbaba Mah. Dr.Tevfik Sağlam Cad. No:32 Bakırköy/İSTANBUL

Tel: +90 212 444 83 53

E-Posta: info@telesaglik.gov.tr

Yorum Yap